معاون بهره‌وری اقتصادی اوقاف و امورخیریه لرستان گفت: طرح بازسازی و مرمت بقعه متبرکه پیرآینه(ع) شهرستان ازنا به پایان رسید.

به گزارش ازنا خبر، مسلم رضایی پور با اشاره به بازسازی و مرمت بقعه متبرکه «پیرآینه»(ع) در شهرستان ازنا اظهارداشت: این طرح شامل محوطه سازی و سنگ فرش اطراف، اجرای سنگ نمای بیرونی، سفیدکاری نمای داخلی، سنگ فرش کف، ساخت و نصب سنگ قبر مطهر، عایق کاری و ایزوگام سقف و احداث ایوان ورودی بوده است.

وی افزود: این پروژه در راستای عمران و آبادانی بقاع متبرکه استان، از محل اعتبارات اوراق اسناد خزانه اسلامی، توسط شرکت راهان دژ غدیر پارس انجام شد.

معاون بهره‌وری اقتصادی اوقاف و امورخیریه لرستان با تاکید برضرورت ترویج فرهنگ امامزاده‌سازی، گفت: با توجه به این‌که مساجد و امامزاده‌ها و بقاع متبرکه متعلق به فرد و یا گروه خاصی نیست و متعلق به همه مردم است بنابراین همه باید در عمران و آبادانی مساجد و بقاع متبرکه تلاش کنند تا به‌این وسیله زمینه تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی فراهم شود چرا که این‌کار مستلزم توجه به زیرساخت‌هاست.

وی بیان کرد: تعداد ١١ پروژهاز پروژه‌های شاخص عمرانی و سرمایه ‌گذاری بقاع متبرکه و موقوفات استان لرستان  همزمان با ایام «دهه وقف»‌با حضور مسئولانمحلی کلنگ زنی، رونمایی، افتتاح و یا به بهره‌ برداری خواهند رسید.

به گزارش سفیر افلاک، این امامزاده واجب التکریم از نوادگان حضرت علی بن موسی الرضا (ع) بوده و مورد توجه اهالی منطقه است.

قبرستان روستای مسعودآباد و قبور مطهر شهدای این روستا، در جوار این بقعه متبرکه قرار دارد.

انتهای پیام/