رئیس ارشاداسلامی ازنا گفت؛ خانه خبرنگاران می‌تواند یک آکادمی تخصصی برای آموزش و مهارت آموزی و تبادل تجربیات حرفه خبرنگاری باشد تا خبرنگاران و کاربران فضای مجازی را در حوزه‌های مختلف توانمند کند.

محمدلک رئیس اداره ارشاد اسلامی ازنا درگفتگو ازناخبر درخصوص تاسیس خانه خبرنگار با اشاره به نمونه های مشابهی که وجود دارد اظهار داشت؛در حال حاضر مکان‌هایی تحت عنوان خانه معلم، خانه هنرمندان و خانه کارگر و غیره ..وجود دارد.

وی افزود : خانه خبرنگاران نیز می‌تواند محلی برای گفت‌وگو در خصوص مسائل خبرنگاری و مکانی برای استقرار تشکل‌ها و انسجام گروههای خبری در قالب تیم های رصد، تولید محتوا و انتشار اخبار و دریک کلام محفلی برای اندیشه ورزان باشد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ازنا عنوان کرد؛همچنین خانه خبرنگاران می‌تواند یک آکادمی تخصصی برای آموزش و مهارت آموزی و تبادل تجربیات حرفه خبرنگاری باشد تا خبرنگاران و کاربران فضای مجازی را در حوزه‌های مختلف توانمند کند و حتى قابلیت موزه خبر و ومرکز اسناد رسمی و روزنامه نگاری را نیز دارا خواهد بود.

لک بیان کرد؛احداث خانه خبرنگار در شهرستان ازنا بی تردید یکی از بهترین اتفاقات در حوزه فرهنگ و هنر این شهرستان خواهد بود که انتظار می رود در تحقق این مهم صاحب نظران روی اجرای عالی طرح فکر کنند.

وی درهمین راستا حمایت مسئولان را خواستار شد و گفت؛نماینده محترم حوزه انتخابیه ازنا و دورود دکترحسین گودرزی با حمایت خود و اعضای محترم شورای شهر و شهرداری با اهدای قطعه زمینی‌مناسب ما را در تاسیس خانه خبرنگار یاری کنند تا آنکه طرحی جامع و بروز در اختیار خبرنگاران قرار گیرد و کاری باشد ماندگار برای نسل ها و ارتقای فرهنگ عمومی ان شاالله.

رئیس ارشاداسلامی درخصوص دیگر پیگیری های انجام شده در حوزه خبر و مسائل جامعه خبرنگاران شهرستان ازنا خاطرنشان کرد؛بیمه هنرمندان واجدالشرایط و اصحاب فرهنگ و رسانه با رویکرد ساماندهی جامعه هنرمندان شهرستان انجام شده است. برگزاری کلاس های خبرنگاری برای ادارات باهدف ارتقای سواد رسانه ای با محوریت ارشاد اسلامی، تخصیص سهمیه کاغذ به نشریات مکتوب، صدور کارت شناسایی خبرنگاران با هماهنگی خانه مطبوعات استان هم درحال پیگیری است.