اکرم جعفری گفت: افول آمريكا، مسئله دور از واقعيتی نيست و اتفاقات و حوادث اخیر در آمریکا افول آمریکا را نزدیک تر می کند.

به گزارش ازنا خبر به نقل از سفیر افلاک اکرم جعفری؛مدیر حوزه علمیه نجمیه ازنا  اظهار داشت: وقوع انقلاب صنعتی تحولات بزرگی در ساختار اقتصادی همه کشورهای دنیا ایجاد کرد.

وی اضافه کرد: ساختار لیبرالسیم اقتصاد آمریکا سبب بروز شکاف فاحش طبقاتی و توزیع ناعادلانه درآمدها شده به طوری که برخی از طبقات اجتماعی از امکانات و درآمدهایی مانند خرید و فروش زمین، انحصار کالاها و سلطه صنعتی برخودار هستند که برای کسب آنها زحمتی نکشیده اند.

جعفری تصریح کرد: همین مسئله مانع تقسیم عادلانه ثروت بین طبقات مختلف اجتماع شده و این گروه بیشتر سرمایه داران یهودی – صهیونیستی مانند روچیلد و کمپانی شل، گلدواتر و راکفلرهستند که قریب ٨٠ درصد ثروت آمریکا منحصر به آنها بوده و مانع از هرگونه تغییر نظام اقتصادی شده اند.

وی با اشاره به این که این گروه ها به دنبال حفظ منافع خود هستند، افزود: یکی از خصوصیت های نظام سرمایه داری آمریکا، ترویج مصرف گرایی است که بخش عمده ای از پیشرفت خود را به قیمت بهره کشی از کشورهای توسعه نیافته به دست می آورند.

استاد حوزه و دانشگاه ابتناء ساختار اقتصاد آمریکا بر نفت و تسلیحات را سبب حمله نظامی این کشور به منطقه خاورمیانه دانست و گفت: تحمیل هزینه های نظام سرمایه داری بر عموم مردم جامعه آمریکا از طریق مصرف گرایی با حذف سیاست تولید کالا و نیز بالا بودن هزینه های نظامی این کشور، زندگی را برای ۹۹ درصد جامعه سخت کرده است.

جعفری اضافه کرد: همه این عوامل سبب شده تا هرچند وقت یکبار اعتراضات اقتصادی گسترده ای در آمریکا رخ دهد و پیش بینی می شود افول آمریکا، مسئله دور از واقعیتی نیست.

انتهای پیام/