رئیس اداره تبلیغات اسلامی ازنا گفت: رسالت سازمان تبلیغات اسلامی تبیین باورهای دینی و توسعه اندیشه اسلامی است.

به گزارش ازنا خبر ،حجت‌الاسلام تقویان،رئیس اداره تبلیغات اسلامی ازنا در آستانه فرارسیدن اول تیرماه سالروز صدور تاریخی حضرت امام راحل (ره) مبنی بر تاسیس سازمان تبلیغات اسلامی که به روز تبلیغ و اطلاع رسانی دینی نامگذاری شده است ، ضمن تبریک روز تبلیغ واطلاع رسانی دینی به ملت ایران و خصوصا مبلغان عزیز گفت: تبلیغ، آئینه‌ای است که انوار تابان معرفت حق در آن می‌درخشد و بیان و لسان مبلّغ محل تجلی چنین شناخت و معرفت ارزشمندی است. مبلغی که ذهن و زبانش از اندیشه‌گاه عالم قدس توشه‌ گرفته باشد حتی با عمل خود بی‌آنکه نیاز به سخن گفتن بیفتد، نقطه اتصال خلق به صفات‌الله می‌گردد و دیگران را که بر لذت این شراب طهور وقوف ندارند به تصریح و یا با زبان رمز و اشاره، به بهره‌ای از آن دریای بی‌پایان رهنمون می‌‌شود.

حجت الاسلام تقویان عنوان کرد: سازمان تبلیغات اسلامی از جمله نهادهایی است که با هدف اعتلای فرهنگ پربار اسلام راستین و تبلور حیات معنوی و تعیین و ترویج شاخص های اعتقادی، بنیاد نهاده شد.

وی به جایگاه سازمان تبلیغات اسلامی در سنگراطلاع‌رسانی دینی اشاره کرد وگفت: سازمان تبلیغات اسلامی درجایگاهی است که
می تواند باتمام سنگرهای اطلاع‌رسانی دینی در ارتباط باشد ووظیفه آن پشتیبانی و ساماندهی تمام سنگرهایی است که نقش اطلاع‌رسانی دینی دارند.

تقویان نشر ترویج و گسترش فرهنگ و معارف اسلامی را با ابزارها ی جدید و با فن آوری روز را از دیگر وظایف سازمان تبلیغات اسلامی دانست و افزود: امروز نسل جوان ایران اسلامی ذخیره سر شاراز ایمان، شوق و طراوت وبا استعداد است که وظیفه مسئولان تبلیغات دینی و فرهنگی این است که پاسخگوی این ظرفیت و نیاز عظیم باشند.

تقویان در ادامه تصریح کرد: مأموریت ورسالت سازمان تبلیغات اسلامی تبیین باورهای دینی و توسعه اندیشه اسلامی است و چون رسالت الهی است، روحانیون و مبلغان دینی باید با ظرافت و توأم با
علم، مطالعه و مجهز بودن به دانش روز به تبلیغ دینی بپردازند.

وی درپایان عمل به منویات مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) را سر لوحه و اساس کار سازمان تبلیغات اسلامی ذکر کرده و خواستار توجه هرچه بیشتر به این مهم شد.