اندیشکده آمریکایی مرکز مطالعات استراتژیک و بین‌المللی(CSIS) در گزارشی به شکست های استراتژیک آمریکا پرداخته و نوشته: خروج نیروهای آمریکایی از آلمان در دو ماه اخیر بازدارندگی و توان دفاعی ناتو را کاهش داده است.

به گزارش ازناخبر ؛  اندیشکده آمریکایی مرکز مطالعات استراتژیک و بین‌المللی(CSIS) در گزارشی به شکست های استراتژیک آمریکا پرداخته و نوشته: خروج نیروهای آمریکایی از آلمان در دو ماه اخیر بازدارندگی و توان دفاعی ناتو را کاهش داده است.

گزارش این اندیشکده آمریکایی می افزاید: در این تضعیف جایگاه رهبری آمریکا نتیجه تمرکز بر اولویت های غلط است. بودجه نظامی آمریکا مرتبا طی سال های اخیر افزایش پیدا کرده است ولی نتایج ملموسی این افزایش هزینه ها برای آمریکا نداشته است.

در این گزارش همچنین آمده است که آمریکا در تقابل با چین و روسیه عقب نشینی کرده و برنامه منسجمی برای مقابله با چین ندارد همچنین فشار حداکثری بر ایران و خروج از برجام تنها باعث افزایش تنش شده و ایران دوباره غنی سازی خود را شروع کرده است.

پیش از این وزیر دفاع آلمان با تاکید بر اینکه ناتو یک سازمان تجاری نیست و امنیت هم کالا نیست، انتقاد شدیدی به تصمیم اخیر دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا برای خروج برخی نیروهای خود از آلمان وارد کرد.

“آنگرت کرامپ کارن بائر”، وزیر دفاع آلمان در واکنش به تهدیدات اخیر ترامپ علیه آلمان مبنی بر اینکه اگر به تعهدات مالی خود در قبال ناتو عمل نکند بخشی از نیروهای خود را از این کشور خارج می کند انتقاد شدیدی به این رویکرد ترامپ وارد کرده و گفت: ناتو یک سازمان تجاری نیست و امنیت هم کالا نیست.

 
منبع : راه دانا

انتهای پیام/