خادمی گفت: با توجه به افزایش مبتلایان و فوتی‌های ناشی از کرونا در لرستان از شنبه هفته آینده (14 تیرماه) محدودیت‌های جدیدی در لرستان اعمال می‌شود.

به گزارش ازناخبر، سید موسی خادمی شب گذشته در جلسه بررسی وضعیت بیماری کرونا که در استانداری لرستان برگزارشد اظهار داشت: طی چند روز اخیر وضعیت بیماری کرونا از نظر تعداد مبتلایان، بستری‌ها و فوتی‌ها افزایش داشته است که با توجه به این موضوع محدودیت‌های کرونایی از هفته آینده اعمال خواهد شد.

وی افزود: ابتلا به کرونا در استان رشد داشته که در این راستا مراکز درمانی استان در حالت آماده باش هستند و تعداد تخت‌های بستری برای ارائه خدمات به بیماران افزایش یافته است.

استاندار لرستان با تاکید بر عدم حضور در مراکز پر جمیعت تصریح کرد: مراکز پر ازدحام و مراسمات عزا و شادی به عنوان کانون‌های شیوع بیماری هستند که از همه مردم تقاضا می‌شود رعایت بهداشت فردی و استفاده از ماسک به عنوان بهترین راه حل پیشگیری از بیماری حتما مد نظر باشد.

وی بیان کرد: هتل‌ها و مسافرخانه‌های شهرهای در وضعیت قرمز تا اطلاع بعدی تعطیل شوند و مراکز تجمع توسط دانشگاه علوم‌پزشکی شناسایی پس از اعلام به دبیرخانه ستاد، متولی تجمعات احراز شود.

خادمی عنوان کرد: تجهیزات و داروهای مورد نیاز مراکز درمانی برای بیماران کرونایی طی نامه‌ای به مرکز اعلام و تأمین شود، همچنین فرمانداری‌ها هیئت‌هایی برای مراجعه به منازل متوفیان به منظور جلوگیری از برگزاری مراسم اعزام کنند.

وی گفت: رستوران‌ها فعالیت‌های خود را به صورت غذای بیرون بر محدود کنند؛ دانشگاه علوم پزشکی نسبت به اطلاع رسانی وضعیت شهرها تا ساعت ۸ صبح چهارشنبه هر هفته جهت برگزاری نمازهای جمعه اقدام کند و صدا و سیمای استان نسبت به اطلاع رسانی وتهیه کلیپ هشدار دهنده با حضور ائمه جمعه، ورزشکاران و هنرمندان را در دستور کار خود قرار دهد.

استاندار لرستان خاطرنشان کرد: در محضرهای ثبت عقد از خانواده زوجین به منظور جلوگیری از ازدحام تعهد گرفته شود و اداره کل ارشاد اسلامی نسبت به اعلام ممنوعیت برگزاری تجمعات از نظر شرعی، اجتماعی و برخورد قضایی با بانیان تجمعات اقدام کند.

وی با اشاره به تهیه و تویع ماسک در داروخانه‌ها برای در دسترس بودن همه افراد افزود: سازمان صمت نسبت به تهیه ماسک با قیمت مصوب برای دانشگاه علوم پزشکی و توزیع در داروخانه‌ها برای استفاده مردم اقدام کند.

انتهای پیام/