برنامه های اوقات فراغت آموزش و پرورش در شهرستان ازنا افتتاح گردید.

به گزارش ازناخبر ، با حضور حجت الاسلام و المسلمین سپهوند امام جمعه شهرستان ازنا،سرهنگ سالاروند فرمانده سپاه، جمالی مدیریت آموزش و پرورش ،روسای برخی ادارات، معاونین و کارشناسان آموزش و پرورش در محل کانون آفرینش شهرستان ازنا برگزار شد

حجت الاسلام و المسلمین سپهوند با تاکید بر اهمیت اوقات فراغت خاطرنشان کرد؛اوقات فراغت برای پر کردن خلا های زندگی برنامه ریزی نشده است.

وی افزود:در قرآن انسان کمال گرا و با انگیزه در هر جایگاهی باید از زمان خودش بهره مند شود.

امام جمعه با اشاره به این نکته که تهذیب مقدم بر آموزش است، افزود؛در علم چیزی به عنوان فارغ التحصیل نداریم و باید ز گهواره تا گور به دنبال علم و دانش حرکت کرد

جمالی مدیریت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه یکی از رسالتهای مهم آموزش و پرورش و اولیا، برنامه ریزی برای اوقات فراغت دانش آموزان است بیان کرد: امروزه آسیب هایی از جمله استفاده نادرست از فضای مجازی در اوقات فراغت دانش آموزان را تهدید می کند؛ لذا بهره گیری از توانمندیهای کلاس های تابستانی یکی از راههای جلوگیری از این آسیب هاست.
 
جمالی افزود؛ اوقات فراغت و برنامه ریزی برای آن، فرصت مناسبی برای شکوفا شدن استعدادهای نهفته نوجوانان و جوانان بوده که در بسیاری از موارد در شناسایی این استعداد ها، شغل و حرفه افراد نیز مشخص می شود.
 
وی ادامه داد : از طرف دیگر غفلت از برنامه ریزی در خصوص اوقات فراغت ممکن است زمینه ساز بسیاری از بزهکاری ها و ناهنجاری ها در سطح جامعه شود.