‍ مدرسه علميه نجميه شهرستان ازنا به مناسبت روز ملی عفاف و حجاب بیانیه داد.

بسم الله الرحمن الرحیم
بیست و یکم تیرماه در تقویم ملی روز عفاف و حجاب نامگذاری شده است. این روز پاسداشت رشادت مردان و زنانی است که فقط خواهان حفظ خانواده و جامعه ای مبتنی بر حیا و حجاب بودند، اما پاسخشان رگبار تفنگ سربازان رضا خان آن هم در مسجد گوهرشاد و کشتار فجیعانه آنها بود.

از آن روز تاکنون ایران اسلامی شاهد برنامه ریزیهای مختلفی از سوی دشمن علیه کیان خانواده و بانوان بوده است. از تبلیغات منفی و إلقاء شبهات گرفته تا تولید فیلمهایی هنجارشکن در شبکه های ماهواره ای، از طراحی و تولید لباسهایی ناسازوار با فرهنگ ملی گرفته تا اجرای چهارشنبه های سفید!از سیاست چماق علیه بانوان محجبه گرفته تا محرومیت و منزوی سازی ایشان.

هدف میانی همه این هزینه کردها، تنزل جایگاه زن و خانواده است؛ چراکه زن رکن و ستون اصلی خانواده بوده و سرگرم کردن او به تجملات، تشریفات، ابتذال، برهنگی همه و همه می تواند منجر به فرسایش استعدادها و توانمندیهای بانوان و هدر رفت سرمایه های مالی و زمانی فرد و جامعه شود و البته این خود منشأ آسیب های دیگری چون گسست روابط همسران، سطحی شدن تربیت فرزندان، کاهش سطح اعتماد عمومی میان خانواده- جامعه و … خواهد بود.

جدای از موارد مذکور سلطه اقتصاد جهانی نیز با توسعه صنعت مد وارداتی، ضمن تبدیل کشورهای اسلامی به مصرف کننده، کالاهایی بیگانه از هویت ملی و فرهنگی به آنها عرضه می کند.

شایسته است با نگاهی واقع بینانه
به نتایج پوشیدگی مانند ایمنی فرد، خانواده و جامعه و به دور از هر تعصبی و بی اعتناء نسبت به بزکهای سیاست غرب از جایگاه زن، حقیقت فرهنگی و جایگاه زن و نهاد خانواده را در غرب قضاوت کنیم. نه پیشرفت غرب مرهون برهنگی زنان است و نه عقب ماندگی جوامع اسلامی به دلیل حجاب زن است، ارزیابی جایگاه بانوان در دوره قبل و بعد انقلاب اسلامی و توسعه مرتبه علمی و اجتماعی بانوان در دوران انقلاب گواه بر این مدعاست.هرچند نیاز است مسئولین با برنامه ریزیهای بهتری مبتنی بر فرهنگ ایرانی- اسلامی به دنبال رشد و پیشرفت بیشتر بانوان ایران و اصل خانواده باشند.

در پایان به اطلاع بانوان محترم شهرستان ازنا می رساند مدرسه علمیه نجمیه ضمن استقبال از پیشنهادات شما در اجرای برنامه های مرتبط با أمور خانواده، این آمادگی را دارد که با برخورداری از اساتید توانمند و مجرب، پاسخگوی سوالات و شبهات در مسائل زنان باشد.

و السلام علیکم و رحمه الله و برکاته