حجت الاسلام بنیادی گفت: حضور زنان و فرزندان امام حسین (ع) در نهضت عاشورا خدائیست.

به گزارش ازناخبر ؛ حجت الاسلام والمسلمین بنیادی مسئول حوزه علمیه امام جعفرصادق (ع) شهرستان ازنا در مراسم شام غریبان مسجد سید الشهداء (علیه السلام ) اظهار داشت :
آیاتی که ماهمیشه باید با آنها مانوس باشیم آیات سخره یعنی آیه ۵۴ تا ۵۶ سوره اعراف را به همگان سفارش می کنم که این آیات برای رفع خطر در بیابان نیز توصیه شده است.

حجت الاسلام بنیادی افزود: زیارت های بسیاری از حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام وجود دارد که به زیارت ناحیه مقدسه اشاره می کنیم ، زیارتی که از وجود نازنین امام عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف صادر شده است و بسیار پرمحتوا و پر مغز است که در هر زمان و در هر مکان می‌توان با این زیارت امام حسین علیه السلام را زیارت نمود

مسئول حوزه علمیه امام جعفرصادق (ع) عنوان کرد: باتوجه به شام غریبان فرزندان امام حسین علیه السلام ، موضوعی که مطرح است حضور زنان و فرزندان در این نهضت خدایی است.

وی گفت: نقش زنان و فرزندان برای ادامه نهضت سیدالشهدا اسراری داشت که امام حسین علیه السلام از آن آگاه بوده و آنها راباید برای رساندن پیام نهضت عاشورا با خودهمراه می کرد.

حجت الاسلام بنیادی تصریح کرد: امروزما باید پیام امام حسین علیه السلام را به سرتاسر جهان برسانیم اگر سیاه‌پوستان آمریکا از نهضت امام حسین علیه السلام اطلاع داشتند شعار “هیهات من الذله “سر می‌دادند.

ایشان در پایان از نقش مادران و خواهران شهدا در انقلاب اسلامی تقدیر و تشکر کرد و یادی از مادر مقام معظم رهبری نمود که در نهضت انقلاب و نخستین بار که به دست رژیم پهلوی زندانی و آزاد شدند مادرشان فرمود:
به وجود شما افتخار می کنم و همین باعث شد روحیه شجاعت و شهامت و رشادت در مقام معظم رهبری جلوه‌گری نماید.
که ان شاالله خداوند ایشان را برای پرچمداری انقلاب تا حضور حضرت بقیه الله الاعظم ( عج)حفظ فرماید.!

در ادامه مراسم شام غریبان ؛ حاضرین از مدیحه سرایی و روضه خوانی حاج احمد نیکدل بهره مند شدند.

لازم به ذکر است این مجلس با رعایت نکات بهداشتی و فاصله اجتماعی برگزار شد و برای تبرک مجلس در فاصله گذاری از تصاویر و تمثال های مبارک و مقدس شهدا ء استفاده گردید و مجلس شب های دهه اول محرم به عطر و یاد شهداء مزین شده است.

انتهای پیام/