آشتاب، مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان با اشاره به پرداخت ۸۵ میلیارد تومان تسهیلات به بنگاه‌های آسیب دیده از کرونا گفت: همزمان با هفته تعاون، 14 تعاونی در استان با سرمایه گذاری بالغ بر 19 میلیارد تومان افتتاح می شود.

به گزارش ازنا خبر به نقل از سفیر افلاک علی آشتاب اظهارداشت: همزمان با هفته تعاون ۱۴ تعاونی در استان افتتاح می شود که سرمایه گذاری این تعاونی ها ۱۹ میلیارد و ۳۶۰ میلیون تومان است که با اشتغال ۸۸ نفر و با ۱۰۳ نفر عضو فعالیت خود را آغاز می کنند.

وی افزود: این تعاونی ها در بخش های اقتصادی، کشاورزی و صنعتی فعالیت دارند، همچنین از دیگر برنامه های هفته تعاون در استان، تجلیل از  22 تعاونگر برتر است.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان تصریح کرد: در استان لرستان دو هزار و ۸۳۰ تعاونی وجود دارد که بیش از ۲۸ هزار نفر در این تعاونی ها فعالیت می کنند، البته درجه فعالیت این تعاونی ها متفاوت است به طوری که برخی با ظرفیت ۵۰ درصد و برخی صد در صد فعالیت دارند.

آشتاب خاطر نشان کرد: توسعه تعاونی ها با اشتغال در بخش های کارورزی و یارانه دستمزد و سایر طرح های تشویقی ارتباط دارد و در اشتغال روستایی، مشاغل خانگی و برای این که اشتغال پایدار ایجاد شود وجود تعاونی ها نیاز است.

وی از احیای ۳۰ تعاونی غیر فعال در استان خبر داد و افزود: امسال تلاش می شود ۳۰ تعاونی غیر فعال که قابلیت احیای مجدد را دارند، دوباره احیا و وارد چرخه فعالیت شوند و تعاونی هایی احیا می شوند که محصول آنها قابل رقابت بوده و نیز اقتصادی باشد.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان عنوان کرد: برای ایجاد اشتغال بهتر است که افراد با تشکیل گروه ها، تعاونی و کار جمعی و همچنین استفاده از ایده و فکر جمعی اقدام کنند که این کار سبب موفقیت و پایداری شغل افراد می شود.

وی با اشاره به پرداخت تسهیلات کرونا در استان گفت: در حوزه حمایت از بنگاه های آسیب دیده از کرونا تاکنون ۸۵ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده و با توجه به این ۲۲۰ میلیارد تومان برای استان در نظر گرفته شده، انتظار می رود تا با تسهیل شرایط از این اعتبارات استفاده شود.

انتهای پیام/