به منظور اطلاع رسانی و اجرای برنامه های پروژه مهر 99 مدیریت آموزش و پرورش شهرستان ازنا در سخنرانی قبل از خطبه های نماز جمعه این هفته شهر مومن آباد گزارشی از اهم اقدامات، طرح ها و فعالیت های در حال اجرا در حوزه آموزش و پرورش را ارائه نمود.

به گزارش ازناخبر؛ محمود جمالی ضمن تسلیت ایام سوگواری ابا عبدالله الحسین (ع) و تبریک فرا رسیدن هفته دفاع مقدس و بهار تعلیم و تربیت و بازگشایی مدارس را گرامی داشت.

جمالی با اشاره به شیوع ویروس کرونا یادآورشد؛ کلیه شیوه نامه ها و پروتکل های بهداشتی در مدارس پیش بینی شده و مدارس آماده بازگشایی هستند.

جمالی خاطرنشان کرد؛ هیچ آموزشی حتی در پیشرفته ترین کشورهای دنیا نمی تواند جای آموزش حضوری و سینه به سینه معلم و دانش آموز را پر کند.

وی ادامه داد ؛در هیچ کشوری حتی کشورهای پیشرفته آموزش تعطیل نیست چون آموزش و پرورش نیاز واقعی هر کشور است و مدرسه بهترین جایی است که می توانیم همه مسائل از جمله مبارزه با کرونا را آموزش بدهیم و نهادینه کنیم.

وی افزود؛ کلیه تمهیدات لازم جهت آموزش مجازی در صورت تعطیلی مدارس نیز دیده شده است و برای دانش آموزانی که به فضای مجازی دسترسی ندارند درسنامه تهیه شده است و شبکه شاد و شبکه های آموزش تلویزیونی هم فعالیت می کنند.

جمالی خاطرنشان کرد؛سند تحول بنیادین چراغ راه آموزش و پرورش است و درآن رسالت معلم انسان سازی و تعلیم و تربیت است.

وی ادامه داد؛ زیربنای توسعه و تعالی هر جامعه پرورش نیروی ماهر است و معلم مهمترین رکن تعلیم و تربیت است.

وی افزود:اصلاح جامعه از مدرسه آغاز می شود و باید تکریم معلم نقطه ثقل در جامعه باشد.

جمالی در پایان ضمن تشکر از خیرین نیک اندیش به پروژه های آموزشی و عمرانی آموزش و پرورش اشاره نمود.

وی در پایان از امام جمعه محترم، فرماندار ، مدیرکل آموزش و پرورش لرستان، مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس، نماینده مردم شریف ازنا و دورود و کلیه همکاران فرهنگی ستادی و آموزشی به دلیل مساعدت و پیگیری مشکلات آموزش و پرورش تشکر و قدر دانی نمود.