مدیرعامل شرکت توزیع برق لرستان گفت: لرستان در زمینه پنل های خورشیدی دارای ظرفیت بسیار بالایی بوده به‌طوری‌که هر نیروگاه 10 کیلووات خانگی ماهانه 3 میلیون تومان برای مردم درآمد دارد.

به گزارش ازناخبر به نقل سفیر افلاک فریدون خودنیامدیرعامل شرکت توزیع برق لرستان اظهار داشت: در سطح وزارت نیرو شرایط بسیار خوبی برای تولید برق که فرایندی زمان‌بر است وجود دارد، برای اینکه سرمایه‌های کوچک مردم جذب شود و از محیط‌زیست نیز حمایت کنیم، برق نیروگاه‌های خورشیدی خانگی را باقیمت مناسبی خریداری خواهیم کرد.

وی افزود: برای هر کیلووات ساعت، حدود هزار تومان به نیروگاه‌های خورشیدی می‌دهیم ولی چیزی که به مردم می‌فروشیم حدود ۵۰ تومان است، یعنی ۲۰ برابر باقیمت بیشتری برق را خریداری می‌کنیم.

مدیرعامل شرکت توزیع برق لرستان با اشاره به اینکه لرستان در زمینه پنل های خورشیدی دارای ظرفیت بسیار بالایی است، عنوان کرد: با توجه به شرایط آب و هوایی لرستان که حدود ۲۸۰ روز آفتابی داشته و میانگین آن در برخی سال‌ها بیشتر و یا کمتر می‌شود وهمچنین به دلیل تابش مناسب نور خورشید و زاویه مطلوب و هوای معتدل، بهره‌وری پنل ها در لرستان بسیار عالی است.

وی تصریح کرد: در حال حاضر قابلیت این را داریم که ۲۰ هزار پنل خورشیدی ۱۰ کیلووات را در سطح استان لرستان داشته باشیم و کوهدشت با توجه به آب‌وهوای معتدل و دشت وسیع شرایط مطلوب‌تری نسبت به سایر شهرهای استان دارد ولی متأسفانه تابه‌حال استقبال چشمگیری در این شهرستان نشده است.

خودنیا گفت: کسانی هستند که مکان مناسب نصب پنل را داشته ولی پول کافی ندارند، یک طرح را ارائه دادیم که از طرف بانک و با کمک استانداری و فرمانداری‌ها تسهیلات مناسبی به متقاضیان داده شود و ما نیز طی قراردادی ۲۰ سال برق را به‌صورت تضمینی و سال‌به‌سال نیز با توجه به نرخ تورم از مردم خریداری کنیم.

مدیرعامل شرکت توزیع برق لرستان اظهار داشت: در کوهدشت بین از هزار تا دو هزار پنل خورشیدی قابلیت نصب وجود دارد و هر پنل خورشیدی خانگی با نیروگاه ۱۰ کیلوواتی ماهانه سه میلیون تومان برای مردم درآمد دارد که این به اراده، استقبال و اعتماد مردم و هم‌چنین به تسهیلات بانک‌ها بستگی دارد.

وی با اشاره به اینکه پیمانکار می‌تواند ظرف ۴۸ ساعت پنل را برای متقاضیان نصب کند، بیان کرد: در سطح استان لرستان تاکنون ۶۰۰ پنل و نیروگاه خورشیدی نصب و راه‌اندازی شده و تولید برق دارد، امیدواریم مردم از این فرصت و شرایط مناسب استفاده کنند.

انتهای پیام/