خادمی، استاندار لرستان گفت: برگزاری هر گونه تجمع و کاروان پیاده روی ممنوع بوده و بهتر است از این ایام برای کمک به نیازمندان استفاده کرد.

 

به گزارش ازناخبربه نقل از روابط عمومی استانداری لرستان سید موسی خادمی اظهار داشت: امسال با توجه به وضعیت بیماری کرونا به هیچ عنوان و تحت هیچ شرایطی پیاده روی به سمت کربلای معلی صورت نمی گیرد و در ایام اربعین مرزهای غربی کشور بسته خواهد بود.

وی افزود: نیروی انتظامی مکلف شده که با ایجاد ممنوعیت و جلوگیری از عبور احتمالی هرگونه کاروان ضمن توجیه، آنها را قانع کرده تا برگردند.

استاندار لرستان تصریح کرد: فعالیت مواکب در قالب جمع‌آوری کمک‌های خیرانه و مومنانه و ارسال آنها به سمت مناطق محروم و شهرستان‌های مختلف به خصوص حاشیه شهرهاست.

وی گفت: به مناسبت اربعین حسینی مراسمات خاصی با هماهنگی ستاد اربعین تدارک دیده شده اما آنچه مهم است رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی است. اگر در برگزاری چنین مراسماتی پروتکل های بهداشتی رعایت نشود تبعات بسیار بدی خواهد داشت و برخی از هیئت‌های مذهبی متاسفانه دستورالعمل های بهداشتی را در ایام تاسوعا و عاشورا رعایت نکرده بودند.

خادمی عنوان کرد: اربعین فرصت مغتنمی برای جلب کمکهای مردمی برای افراد نیازمند است که موجبات خشنودی حضرت اباعبدالله الحسین(ع) را فراهم می کند. از ظرفیت موکب ها می توان برای جمع آوری کمک های مردمی آن هم به صورت نقدی و خشک استفاده کرد و در این زمینه می توان از نیروهای بسیج مقاومت نیز استفاده کرد.

انتهای پیام/