سردار کشکولی، فرمانده سپاه لرستان گفت: حرکت به سمت کربلا، مرزها و یا استان کرمان در قالب پیاده روی اربعین ممنوع بوده و هزینه راهپیمایی اربعین در راستای محرومیت زدایی صرف شود.

به گزارش ازناخبر به نقل از سفیر افلاک ، سردار مرتضی کشکولی فرمانده سپاه لرستان اظهار داشت: با توجه به این که حفظ جان از واجبات است و امسال به دلیل شیوع کرونا راهپیمایی اربعین برگزار نمی شود لذا پیاده روی به سمت کربلا، مرزها و یا استان کرمان بر سر مزار شهید سلیمانی انجام نمی شود. با توجه به مسئله حفظ جان انسانها، اگر کسی هم قصد تردد در این مسیرها را داشت ممانعت می شود.

وی با اشاره به توصیه مقام معظم رهبری مبنی بر این که امسال جهت گیری بر روی محرومیت زدایی قرار گیرد افزود: هر ساله موکب هایی در شهرها و یا در مسیر کربلا و نجف برپا می شد و از زائران اربعین پذیرایی می کردند که امسال با توجه به شرایط موجود و فرموده مقام معظم رهبری، کمک های مردمی که سال های قبل در قالب موکب ها هزینه می شد امسال همان هزینه در راستای کمک به محرومان صرف می‌شود.

فرمانده سپاه استان لرستان تصریح کرد: در برخی از محلات می توانند این هزینه را برای مسکن محرومان یا طبخ غذا به نیت اربعین در بین مستضعفان توزیع کنند؛ البته گروه های جهادی محله ها نیز می توانند با هماهنگی بسیج سازندگی در راستای کمک به حل مشکلاتی از قبیل راه، خانه محرومان و یا غسالخانه مناطق محروم گام بردارند.

وی عنوان کرد: با شیوع کرونا کمک های مومنانه برای کمک به نیازمندان و افراد آسیب پذیر آغاز و همچنان ادامه دارد که در این مسیر، سپاه، ستاد اجرایی فرمان امام(ره) بنیاد مستضعفان، کمیته امداد و بهزیستی همکاری لازم را داشته تا بسته های تهیه شده در بین نیازمندان توزیع شود.

سردار کشکولی گفت: هفته گذشته کمک مومنانه در استان به صورت بسته های لوازم التحریر در بین دانش آموزان نیازمند استان توزیع شد و این کمک مومنانه با تهیه بسته هایی برای نیازمندان در دهه آخر ماه صفر نیز انجام می شود.

 انتهای پیام/