خادمی، استاندار لرستان گفت: لرستان در وضعیت فوق العاده کرونا قرار دارد و لازم است مردم به جز برای موارد ضروری از خانه خارج نشوند.

به گزارش ازناخبر به نقل از سفیر افلاک، سید موسی خادمی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: متاسفانه بنا بر آمارهای اعلام شده، لرستان در ردیف استان هایی است که به لحاظ شیوع و مرگ بر اثر کرونا در وضعیت فوق العاده قرار دارد.

وی افزود: شرایط کنونی ایجاب می کند مردم نسبت به عدم حضور در تجمعات، استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی بیش از پیش اهتمام داشته باشند.

استاندار لرستان تصریح کرد: با توجه به وضعیت فوق العاده استان، امشب ستاد استانی مدیریت کرونا با حضور مدیران دستگاه های اجرایی برگزار می شود و تصمیمات اتخاذ شده در این ستاد اطلاع رسانی می گردد.

وی بیان کرد: بدیهی است به علت افزایش تعداد مبتلایان به کرونا، ظرفیت بیمارستان ها و تخت هایICU تقریباً تکمیل شده و از طرفی به دلیل عدم وجود زیرساخت ها، استفاده از ظرفیت بیمارستان های نیروهای مسلح در استان نیز مقدور نمی باشد، بنابراین چاره ای جز رعایت دستورالعمل ها و نکات بهداشتی توسط مردم نیست.

خادمی با بیان این مطلب که تمامی داشته ها و امکانات در خدمت مقابله با کروناست، گفت: علی رغم تلاش هایی که در چند ماه اخیر صورت گرفت و حدود ۷۰ تخت آی سی یو برای کمک به بیماران کرونایی به لرستان اختصاص یافت، اما به دلیل محدودیت ها نمی توان به ظرفیت فعلی استان اضافه کرد.

وی با اشاره به لزوم همکاری مردم برای عبور از شرایط فعلی، اظهار داشت: با توجه به افزایش تعداد مبتلایان به کرونا، مردم سعی کنند جز در موارد ضروری از منزل خارج نشوند.

انتهای پیام/