سید موسی خادمی گفت: وضعیت فوق العاده حاد بیماری کرونا در لرستان

به گزارش ازنا خبر به نقل از روابط عمومی استانداری لرستان سید موسی خادمی اظهار داشت: شرکت بر‌خی افراد با توجه به شرایط حساس این روزها، در مراسم عروسی و ختم کار پسندیده ای نیست.

وی افزود: با توجه به اینکه در روزهای اخیر شیوع کرونا در استان شدت بالایی پیدا کرده است از این ایام می‌توان به عنوان بدترین روزهایی مقابله با کرونا یاد کرد.

استاندار لرستان با اشاره به آمار زیاد بیماران بستری شده در بیمارستان ها عنوان کرد: تعداد بیماران بستری شده به حد بی‌سابقه ای رسیده و آمار افرادی که در آی‌سی‌یو بستری هستند ۱۲۶ نفر و تقریباً ظرفیت تخت‌های عادی نیز پر شده است. متاسفانه آمار مرگ و میر ناشی از کرونا در هفته اخیر روزانه بیش از سه یا چهار برابر هفته های قبل، افزایش یافته است.

وی با تاکید بر وضعیت فوق‌العاده استان از نظر بیماری کرونا و کمبود امکانات درمانی به عموم مردم بیان کرد: از ماسک استفاده کرده،بدون ضرورت از خانه بیرون نروند، از اجتماعات دوری کرده و به هیچ عنوان در مراسم عروسی و ختم شرکت نکنند.

خادمی با اشاره به وضعیت وخیم استان از نظر بیماری کرونا گفت: شرکت برخی از مردم در این ایام در مراسم عروسی و ختم کار پسندیده ای نیست زیرا با توجه به قدرت گسترده انتشار ویروس، این موضوع به قیمت جان انسانهاست.

وی اظهار داشت: از همه اقشار انتظار داریم که در این روزهای سخت با تعامل و رعایت پروتکل های بهداشتی به حفظ جان و سلامت هم نوعان خود کمک کنند.

انتهای پیام/