خادمی، استاندار لرستان گفت: برای استان لرستان در سال ۹۹ حدود ۶۹۰ میلیارد تومان سهم درآمدی در نظر گرفته شده است.

به گزارش ازناخبربه نقل از روابط عمومی استانداری لرستان سید موسی خادمی اظهار داشت: با توجه به مصوبه دولت تخصیص اعتبارات به استان ها برای امورات عمرانی و حقوق کارکنان منوط به تحقق درآمدها خواهد بود.

وی افزود: در سال جاری به دلیل محدودیت هایی که در بودجه دولت وجود دارد، مصوبه ای به استانها اعلام شد که بر اساس آن تخصیص اعتبارات برای امورات عمرانی و حقوق کارکنان دولت، منوط به تحقق درآمدها از طریق مالیات اخذ شده در استان ها می‌شود.

استاندار لرستان تصریح کرد: برای استان لرستان در سال ۹۹ حدود ۶۹۰ میلیارد تومان سهم درآمدی در نظر گرفته شده که این رقم به صورت مالیات، از فعالیت های مربوط به دستگاه‌های اجرایی استان که به واسطه ارائه خدمت به مردم مبالغی را دریافت می کنند، باید کسب شود.

وی عنوان کرد: در شش ماهه نخست امسال تا حدودی این سهم کسب شده اما اعتباری که در نیمه دوم سال به استان اختصاص می یابد، به اخذ صددرصدی سهم درآمدی مرتبط خواهد بود.

خادمی با تأکید بر رعایت وضعیت اقتصادی مردم و شرایط کنونی استان به لحاظ شیوع کرونا، گفت: دستگاه های اجرایی موظف شدند تا با در نظر گرفتن شرایط مردم و اقشار آسیب دیده از کرونا، کسب سهم درآمدی از طریق مالیات ها را محقق کنند.

وی با بیان اینکه سهم ۹ درصدی از فروش کالا و خدمات که فروشندگان از مشتریان اخذ می کنند باید به حساب خزانه دولت واریز شود، خاطرنشان کرد: برخی از اصناف این هزینه را از مردم اخذ کرده ولی از پرداخت آن به خزانه دولت خودداری می کنند که به دنبال شناسایی این دسته از افراد و واریز این مبالغ به حساب دولت هستیم.

استاندار لرستان ذاظهار داشت: مبالغ اخذ شده در قالب مالیات و واریز آن به حساب دولت به عنوان پشتوانه ای مالی برای انجام عمران و آبادانی در استان هزینه می شود.

انتهای پیام/