کرونا یک مسئله اجتماعی است/ضرورت پرهیز از حضور در تجمعات

خشایار قیصری در گفت‌وگو با ازنا خبر اظهار داشت: وضعیت کرونایی ازنا قرمز بوده و شرکت در مراسمات ترحیم و مجالس عروسی موجب ابتلای تعداد بیشتری در سطح شهرستان شده است که به دلیل همین امر نیز شاهد مرگ‌ومیر ناشی از آن سطح شهرستان خواهیم بود.

وی با اشاره به‌ضرورت پرهیز از حضور در تجمعات، افزود: در شیوع بیماری کرونا، افراد نقش مهمی دارند و باید پذیرفت کرونا یک بیماری و مسئله اجتماعی است که نمی‌توان با درمان و دارو آن را کاهش داد.

مسئول شبکه بهداشت و درمان ازنا عنوان کرد: رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی بسیار مهم بوده و بایستی افرادی که شغل‌های غیرضروری دارند تا ۱۰ روز شغلشان را به‌صورت نیمه تعطیل درآورند و یا خدمات غیرحضوری ارائه دهند.

وی تصریح کرد: میهمانی رفتن و میهمانی دادن عامل اصلی ابتلا و مرگ‌ومیر می‌باشد، تمامی درمان‌هایی که در مورد بیماری کرونا گفته‌شده، فعلاً قطعیت ندارد. اگر شیوع بیماری کرونا با این سرعت پیش برود قطعاً بیمارستان‌ها پاسخگوی تعداد مراجعات نخواهد بود.

مسئول شبکه بهداشت و درمان ازنا عنوان کرد: تست کرونا در سه الی چهار روز نخست ابتلا ممکن است منفی و کاذب باشد یعنی ویروس به‌اندازه‌ای نرسیده باشد که قابل‌تشخیص باشد بنابراین افراد بلافاصله از زمانی که علامت‌دار شدند جهت انجام تست مراجعه نکنند.

وی بیان کرد: در فصل پاییز سرماخوردگی فصلی و آنفولانزا نیز وجود دارد علائم اولیه ممکن است ظرف سه الی چهار روز بهبود یابد، لذا اگر تب انسان بیشتر از سه الی چهار روز و سرفه نیز بیشتر از چهار روز ادامه داشت در این زمان افراد باید برای کنترل و تست به مراکز درمانی مراجعه کنند.

قیصری گفت: افرادی که در تماس با بیماران تست مثبت هستند نیز باید خودشان را قرنطینه کنند و از رفت‌وآمد به بیرون پرهیز کنند و حداقل سه الی پنج روز در منزل بمانند که باعث انتقال بیماری به جامعه نشوند.

مسئول شبکه بهداشت و درمان ازنا اظهار داشت: سی‌تی‌اسکن ارزشی در تشخیص بیماری کرونا ندارد و در هفته اول ممکن است اطلاعات غلطی در مورد شخص بیمار بدهد.

انتهای پیام/

.