سردار کشکولی، فرمانده سپاه استان لرستان گفت:کمک به قرنطینه بیماران کرونایی توسط سپاه/گشت های سلامت در لرستان راه اندازی می شود

به گزارش ازناخبر، سردار مرتضی کشکولی در گفت و گو با خبرنگار سفیر افلاک اظهار داشت: بسیج با همکاری وزارت بهداشت، طرحی مشترک را در دستور کار دارند تا با اجرایی شدن آن شیوع کرونا کاهش یابد.

وی افزود: افرادی که به کرونا مبتلا می شوند و قرار است در منزل دوران قرنطینه را سپری کنند، سپاه و بسیج این آمادگی را دارد که در صورت نیاز این افراد برای خرید و مایحتاج روزانه، اقلام مورد نیاز برای آنها تهیه و ارسال کند تا این افراد مجبور نباشند برای تهیه مایحتاج از منزل خارج شوند.

سردار کشکولی تصریح کرد: تلاش می شود تا این افراد قانع شوند تا دوران قرنطینه را در منزل سپری کنند چرا که اگر افراد کرونایی از منزل خارج شوند افراد دیگری را با این بیماری درگیری می کنند.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان عنوان کرد: قرار است هر فردی که تست کرونا داد و مثبت شد معرفی شوند و بسیج محله ها این افراد را قانع کنند در منزل بمانند و خریدهای آنها را انجام دهند تا از این طریق نیز بتوان بخشی از زنجیره انتقال کرونا را قطع کرد.

وی بیان کرد: البته از ابتدای شیوع کرونا، یک نقاهتگاه در استان راه اندازی شده و افرادی که تمایل داشته باشند می توانند در این نقاهتگاه حضور یابند.

سردار کشکولی با اشاره به اعلام آمادگی مجدد سپاه و بسیج برای مقابله با کرونا افزود: در همین راستا جلسه ای با دانشگاه علوم پزشکی برگزار شده تا با اقدامات انجام شده از افزایش بیماران مبتلا به کرونا جلوگیری شود.

فرمانده سپاه استان لرستان خاطر نشان کرد: یکی از برنامه های در نظر گرفته شده راه اندازی گشت های سلامت است که این گشت ها در مکان ها و مراکز مختلف حضور پیدا می کنند و افراد را ترغیب می کنند که پروتکل های بهداشتی را رعایت نمایند.

وی گفت: درمانگاه ولایت نیز قرار شد در اختیار دانشگاه علوم پزکشی قرار گیرد تا در صورت نیاز به عنوان بخش کرونایی از آن استفاده شود.

سردار کشکولی اظهار داشت: تعداد زیادی از پاسداران، بسیج و سربازان پرستار و پزشک و مرتبط با رشته های پزشکی آمادگی لازم را دارند که در صورت نیاز دانشگاه علوم پزشکی به عنوان نیروهای جایگزین کادر درمان خدمات کنند.

فرمانده سپاه استان لرستان گفت: علاوه بر این موارد دو سالن ورزشی در خرم آباد که شرایط لازم را دارا هستند معرفی شده اند تا در صورت نیاز از آنها به عنوان نقاهتگاه و یا بخش کرونایی تجهیز و مورد استفاده قرار گیرند.

وی افزود: همچنین آمادگی لازم برای رفع آلودگی نقطه به نقطه وجود دارد و همه تجهیزات و امکانات به کار گرفته می شود تا شیوع کرونا کاهش یابد.

انتهای پیام/