شهادت 68 دانش آموز بروجردی در دوران دفاع مقدس به وسیله بمباران، نمونه ای از جنایت های دشمن است که صدام این جنایت را با حمایت کشورهای غربی و آمریکا انجام داد.

به گزارش ازناخبر به نقل از سفیرافلاک، جنایت های آمریکا در دنیا بی شمار است، مدعیان حقوق بشری که دائم دم از حقوق بشر می زنند اما بویی از آن نبرده و آثار جنایت هایشان تا همیشه تاریخ باقی خواهند ماند.

آمریکا که روزگاری خود را قدرت برتر می دانست از هیچ جنایتی برای رسیدن به قدرت و منافع خود کوتاهی نکرد، به خاک و خون کشیدن کودکان و مردمان بیگناه در کشورهای مختلف دنیا تنها بخشی از جنایت استکبار است که در این راه برخی از کشورهای دنیا با آمریکا همنوا شده تا به منافع بیشتری دست یابند.

بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران و با کوتاه شدن دست غارتگران و بیگانگان، آمریکا توطئه چینی هایی را برای رسیدن به منافع خود آغاز کرد، منافعی که برای رسیدن به آن جان هزاران انسان بیگناه را گرفت.

در جنگ تحمیلی صدام با حمایت بیش از ۴۰ کشور دنیا که در راس آنها آمریکا قرار داشت به ایران حمله کرد، در طول این هشت سال جنگ تحمیلی جنایت های زیادی صورت گرفت، بمباران های شیمایی، حملات به شهرها و روستاها و کشتن انسان های بیگناه توسط صدام و با حمایت غربیها تنها برای ضربه زدن به انقلاب اسلامی ایران بود اما ایستادگی ملت ایران آرزوی رسیدن به اهداف دشمن را بر دلشان گذاشت.

ردپای جنایت های آمریکا در بسیاری از شهرهای کشور در جنگ تحمیلی هنوز هم دیده می شود، جنایت هایی که دشمن از انجام آنها افتخار می کرد و امروز پس از سالها چهره خبیث و شیطانی آنها آشکارتر می شود.

در استان لرستان در جنگ تحمیلی بمباران های زیادی صورت گرفت، اما نمونه ای از جنایت های آنها در این ایام شهادت ۶۸ دانش آموز بروجردی بود که در سال ۶۵ در مدرسه به شهادت رسیدند.

آسمانی شدن ۶۸ دانش آموز بروجردی 

غنچه هایی که همه زندگیشان کتاب و کیف  بود و تصور درستی از جنگ و دشمن نداشتند، به امید آموختن درس و علم راهی مدرسه شده بودند که توسط دشمن به شهادت رسیدند و از مدرسه راهی بهشت شدند.

قد و قامتشان اگرچه بسیار کوچک بود اما بزرگی جنایت صدام و آمریکا را به خوبی نشان داد که پرپر شدن این گلها تنها گوشه ای از هزاران کینه دشمنان بود.

در روز بیستم سال ۱۳۶۵ دانش آموزان مانند همیشه راهی مدرسه شدند، مانند هر روز صدای قهقهه دانش آموزان و شیطنت ها فضای مدرسه را گونه ای دیگر کرده بود، با صدای زنگ همه منظم در صف ها ایستادند تا راهی کلاس درس شوند، ناگهان صدایی مهیب مدرسه را فرا گرفت.

این بار دشمن تیر خود را به سمت دو مدرسه شهید فیاض بخش و امام حسن مجتبی(ع) نشانه گرفته بود، در این بمباران ۶۸ دانش آموز بروجردی به درجه شهادت رسیدند.

آخرین مادرانه ها بر پیکر بی جان دانش آموزان شهید

صدای زجه و ناله و گریه مادرانی که جگرگوشه های خود را راهی مدرسه کرده بودند، بلند شد، حالا مدرسه ای که تا چند لحظه پیش صدای شادی های کودکانه را می شنید در این لحظه صدای اشک و ناله همه جا را فرا گرفت.

پدر و مادران دانش آموزان ناله کنان خود را به مدرسه می رسانند تا جنازه عزیز از دست رفته را در میان سایر اجساد پیدا کنند، بر چهره تک تک دانش آموزان این مدرسه گردی از خاک دیده می شد، کودکانی که جان خود را از دست داده و آسمانی شدند.

لحظاتی به رنگ سیاهی سپری می شد که هیچگاه از ذهن مردم پاک نخواهد شد، کودک کشی قسمتی از هزار جنایت آمریکاست که اوج ضد انسانیت و حقوق بشر را برای همیشه تاریخ نشان داد.

دو فرزند خردسالم و همسرم شهید شدند

مادر شهیدان گودرزی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: در این حادثه دو فرزند خردسالم به همراه همسرم به شهادت رسیدند، محمود ۹ ساله و مسعود ۸ ساله  بودند که هر روز با پدر راهی مدرسه می شدند.

وی افزود: یکی از پسران شهیدم دوست داشت پلیس شود و یکی از آنها هم آرزوی خلبان شدن داشت اما در حالی که تنها چند سال از بهار زندگی شان گذشته بود، در سال ۶۵ با بمباران مدرسه به شهادت رسیدند.

مادر شهیدان گودرزی گفت: در روزی که این حادثه رخ داد، پسرانم تایم عصر بودند و آماده شدند تا به مدرسه بروند، مانند هر روز پدر آنها را همراهی کرد اما بعد از اندک زمانی صدای انفجار همه جا پیچید.

وی بیان کرد: نگران بودیم که چه اتفاقی رخ داده و هر چه جلوتر و به طرف مدرسه می رفتم دود غلیظ و گرد و غبار انفجار بیشتر می شد، صدای گریه و ناله از مدرسه شنیده می شد و خانواده ها خود را به مدرسه رساندند.

گودرزی تصریح کرد: وارد مدرسه شدم و در میان اجساد و مجروحان، پیکر دو فرزند و همسرم را پیدا کردم و برای آخرین بار پیکر بی جان دو فرزند کوچکم را در بغل گرفتم.

وی با اشاره به جنایت دشمنان عنوان کرد: صدام با حمایت کشورهای دیگر جنایت های زیادی را انجام داد و شهادت ۶۸ دانش آموز بروجردی در این روز نمونه ای جنایت دشمن در جنگ تحمیلی بود.

مادر شهیدان گودرزی افزود: مدعیان دورغین حقوق بشر به وسیله موشکهای اهدایی خود به رژیم بعث عراق سبب شهادت دانش آموزان شهید شدند. افتخار می کنم که دو فرزندم شهید شده اند و راه شهدا همیشه ادامه دارد.

شهادت ۳۶ هزار دانش آموز در کشور

در دوران دفاع مقدس ۳۶ هزار دانش آموز در کل کشور به شهادت رسیدند، دانش آموزانی که با شهادت، درس ایستادگی، از جان گذشتگی و فداکاری دادند و یاد و نامشان برای همیشه تاریخ ماندگارشده است.

اگرچه سن و سال دانش آموزان شهید بسیار کم بود اما هر کدام از آنها با موشک های دشمنانی که دم از حقوق بشر می زنند به شهادت رسیدند، دشمنانی که کودک کشی آنها یکی از سند جنایت آنهاست که کودکان معصوم را مظلومانه به شهادت رساندند.

انتهای پیام/