سردار کشکولی، فرمانده سپاه استان لرستان گفت: 601 نفر از بسیجیان و نیروهای سپاه آماده همکاری با کادر درمان هستند تا بتوانند به عنوان شیفت جایگزین با پزشکان و پرستاران همکاری کنند.

به گزارش ازناخبر به نقل از سفیر افلاک سردار مرتضی کشکولی صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به شرایط شیوع کرونا قرار شد از کادر رسمی، بسیجی و سربازانی که تخصص لازم در حرفه پزشکی و پرستاری دارند به عنوان شیفیت جایگزین کادر درمانی معرفی شوند.

وی افزود: کادر درمانی حدود ۹ ماه است که در بیمارستانها شبانه روز تلاش می کنند و این اقدام با هدف کمک بیشتر به کادر درمانی انجام می شود که در این راستا متخصصین در رشته های پرستاری و پزشکی به دانشگاه علوم پزشکی استان معرفی می شوند.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان عنوان کرد: در همین راستا ۴۹۱ بسیجی خواهر و برادر اعم از پزشک متخصص، فوق تخصص، پرستار و همچنین ۱۱۰ نفر پاسداران رسمی و سربازان که در این زمینه تخصص دارند به دانشگاه معرفی می شوند.

سردار کشکولی تصریح کرد: این تعداد نیرو در سراسر استان آماده هستند تا در هر جایی که نیاز است به عنوان شیفت جایگزین در مراکز درمانی و بیمارستان ها خدمت کنند.

وی با اشاره به استفاده از ظرفیت درمانگاه های سپاه بیان کرد: در سراسر استان برخی از درمانگاه ها به عنوان مرکزغربالگری برای تست گیری و برخی برای بستری بیماران کرونایی در نظر گرفته شده اند تا در صورت نیاز تجهیز و مورد استفاده قرار گیرند.

فرمانده سپاه استان لرستان خاطر نشان کرد: همچنین دو سوله ورزشی در خرم آباد که داراری شرایط لازم هستند برای نقاهتگاه آماده شده و یا این که در صورت افزایش تعداد بیماران کرونایی، تجهیز شوند و از آنها برای بستری استفاده شود.

وی افزود: ظرفیت نقاهتگاه قبلی بین ۷۰ تا ۲۰۰ نفر بود که همچنان پابرجاست و افرادی که تمایل دارند می توانند استفاده کنند؛ غربالگری و قرنطینه بیماران کرونایی از دیگر اقدامات سپاه برای کاهش شیوع کرونا و قطع زنجیره انتقال کرونا است و علاوه بر این موارد همه پایگاه های مقاومت به پایگاه سلامت تبدیل شده تا بتوانند علاوه بر ارائه آموزش های لازم در این زمینه، در بحث گند زدایی و توزیع ماسک اقدام نمایند.

سردارد کشکولی با اشاره به کمک مومنانه گفت: کمک مومنانه از ابتدای شیوع کرونا تاکنون ادامه داشته و همچنان ادامه دارد که در این مرحله قرار است کمک مومنانه به صورت جهیزیه، مسکن و اشتغال برای نیازمندان باشد و تلاش می شود تا حدود ۱۵ سری دیگر کمک مومنانه توزیع شود.

وی با تاکید بر رعایت پروتکل های بهداشتی گفت: رعایت فاصله، استفاده از ماسک، و سایر نکات بهداشتی می تواند بهترین راه پیشگیری از کرونا است.

انتهای پیام/