زینی وند، معاون اداری مالی دانشگاه آزاد خرم‌آباد گفت: شهریه دانشگاه آزاد ۲۰ درصد افزایش داشته که این در مقابل تورم فعلی جامعه و خدماتی که ما ارائه می‌دهیم، رقم ناچیزی است.

به گزارش ازنا خبر ،محمد زینی‌وند در گفت‌وگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهار داشت: اگر به اطراف خود نگاهی بیاندازیم می‌بینیم که قیمت‌ها نسبت به سال گذشته، ماه گذشته و حتی روز گذشته افزایش یافته است؛ طبیعتاً دانشگاه هم جزء این مجموعه است و تورمی که گریبان گیر کل جامعه شده در حوزه ارائه خدمات آموزشی هم خود را نشان می‌دهد.

وی افزود: ما در همه زمینه‌ها اعم از تغذیه، حمل‌ونقل، پزشکی و … افزایش قیمت داشته‌ایم که این تورم در برخی کالاها بیش از ۲۰۰ درصد بوده است در حالی که ما فقط ۲۰ درصد افزایش شهریه داشته‌ایم که آن هم با توجه به افزایش حقوق کارمندان و پرسنل اتفاق افتاده است.

معاون اداری مالی دانشگاه آزاد خرم‌آباد با بیان اینکه ما افزایش آنچنانی هم در حوزه حقوق نداشته‌ایم، عنوان کرد: درست است که کلاس‌ها به صورت مجازی برگزار می‌شود ولی همین کلاس‌ها هم زیرساخت و اینترنت لازم دارد، ما به خاطر مجازی برگزار شدن کلاس‌ها، ماهانه حدود ۱۰۰ میلیون هزینه اینترنت پرداخت می‌کنیم، در حالی که در گذشته اینگونه هزینه‌ها را نداشتیم و طبیعتاً این ۲۰ درصد افزایش قیمت شهریه در مقابل هزینه کرد ما ناچیز است.

وی با بیان اینکه کیفیت کلاس‌های مجازی اگر بالاتر از سطح کلاس‌های حضوری نباشد کمتر هم نیست؛ عنوان کرد: شهریه یک مدرسه پیش دبستانی را اگر با شهریه دانشگاه آزاد که در آن دانشجو از خدمات آموزشی و اساتید مجرب و با این ساختار فیزیکی بهره می‌برد، مقایسه کنیم طبیعتاً بایستی افزایش داشته باشیم.

زینی‌وند تصریح کرد: تحصیل در برخی مدارس و مهدکودک‌ها سالانه سه تا چهار میلیون تومان برای دانش آموز هزینه دارد در حالی که شهریه یکسال دانشگاه آزاد در مقطع کارشناسی سه میلیون تومان نمی‌شود؛ واقعیت این است که ما با این نرخ تورم، افزایش قیمت آنچنانی نداشته‌ایم.

وی با بیان اینکه شهریه ثابت ورودی‌های سالهای قبل بالا نرفته، خاطرنشان کرد: برای ورودی‌های سالهای گذشته فقط در بخش شهریه متغیر افزایش قیمت داریم ولی ورودی های جدید در هر دو بخش ثابت و متغیر افزایش شهریه دارند.

معاون اداری مالی دانشگاه آزاد خرم آباد با بیان اینکه در شرایط کرونا بهتر است دانشجو در استان و شهرستان خودش تحصیل کند تا اینکه شهر و استان دیگری را برای تحصیل انتخاب کند، گفت: ما دانشجویان را حمایت می‌کنیم و به این صورت نیست که تمام شهریه را از دانشجویان به صورت یکجا دریافت کنیم بلکه آن را در اقساط بلندمدت تقسیط می‌کنیم، از طرفی وام‌های سه تا چهار درصدی به دانشجویان پرداخت می‌کنیم.

وی بیان کرد: دانشجو از لحاظ مالی در ابتدای کار ممکن است کمی اذیت شود ولی در بلند مدت با پرداخت وام و تسهیلاتی که در نظر گرفته‌ایم مشکلی نخواهد داشت؛ اگر شهریه و خدماتی که ما به دانشجویان ‌ می‌دهیم را با سایر صنوف، رشته‌ها و خدماتی که ارائه می‌شود مقایسه کنید می‌بینید که شهریه دانشگاه آزاد افزایش آنچنانی نداشته است.