کوشکی، دبیر ستاد مقابله با کرونا در لرستان گفت: بیش از 46 هزار نفر در لرستان تاکنون به کرونا مبتلا شده‎اند و ضروری است تا مردم نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی توجه کنند.

به گزارش ازناخبر ،مریم کوشکی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: تاکنون ۱۲۷ هزار و ۴۱۹ نمونه از افراد مشکوک به بیماری کرونا در استان لرستان گرفته شده که از این تعداد ۴۶ هزار و ۱۹۰ هزار نفر به کرونا مبتلا شده اند.

وی افزود: همچنین جواب ۷۸ هزار و ۲۱۷ تست در استان منفی بوده و متاسفانه ۹۱۷ نفر بر اثر بیماری کرونا در استان فوت کرده اند.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان تصریح کرد: طی چند هفته اخیر آمار کرونا افزایش زیادی داشته و با توجه به اعمال محدودیت ها، ضروری است تا همه شهروندان نسبت به رعایت پروتکل ها که اولین قدم برای پیشگیری از کروناست اقدام نمایند.

کوشکی عنوان کرد: استفاده از ماسک، رعایت فاصله با دیگران، عدم حضور در مراکز شلوغ حتما رعایت شود و مردم از خروج غیر ضروری از منزل خودداری کنند تا زنجیره انتقال کرونا قطع شود.

وی با اشاره به تست گیری از افراد مشکوک تصریح کرد: تست کرونا از افرادی که دارای علامت بوده، بیماری زمینه ای داشته باشند، سن بالای ۶۰ سال و کارکنان در معرض افراد مبتلا در اولویت تست کرونا قرار دارند.

دبیر ستاد مقابله با کرونا در استان خاطر نشان کرد: از همه افرادی که مراجعه کنند تست گرفته نمی شود و تنها از افرادی که دارای علامت و یا سایر موارد باشند تست گرفته می شود.

وی بیان کرد: با توجه به افزایش مبتلایان و برای ارائه خدمات بهتر، تلاش شده تا تعداد پرسنل مراکز غربالگری کرونا در استان افزایش پیدا کند. همچنین شیفت عصر برای نمونه گیری از افراد در نظر گرفته شده و همه تلاش ها در این راستا صورت می گیرد.

کوشکی گفت: همه مردم در این روزها نکات و پروتکل های بهداشتی را به دقت رعایت نمایند تا از بیماری کرونا در امان باشند.

انتهای پیام/