شدیدترین و سخت ترین تحریم ها در دوران دموکرات های به ظاهر مودب علیه ایران وضع شده است و از مجموع 35 بار تحریم آمریکایی ها علیه ایران 24بار آن توسط دموکرات های اهل تعامل و گفت وگو رخ داده است.

به گزارش ازناخبر، بعضی ها با هیاهوی رسانه ای افکار عمومی را به سمت انتخابات آمریکا سوق دادند که اگر فلانی انتخاب شود دیگر تحریم ها برداشته می شود و تمام مشکلات حل خواهد شد درحالی که مشکلات اقتصادی که در حال حاضر گریبان مردم را گرفته است تنها حاصل سوء تدبیر ها،کم کاری ها و کارشکنی های داخلی است و اگر طی چند سال گذشته کشور را معطل برجام نافرجام نمی کردند و اقتصاد کشور را با سیاست های آمریکا تنظیم نمی کردند کمرمردم زیربار تورم وگرانی بی سابقه خم نمی شد و امروز نیازی نبود چشم شان به انتخابات آمریکا باشد و دلهره و استرس نتیجه انتخابات را به جان مردم بیندازند.

شدیدترین و سخت ترین تحریم ها در دوران دموکرات های به ظاهرمودب علیه ایران وضع شده است و از مجموع ۳۵ بار تحریم آمریکایی ها علیه ایران ۲۴بار آن توسط دموکرات های اهل تعامل و گفت وگو رخ داده است اما بعضی ها در داخل از طرف تیم آقای بایدن به مردم وعده می دهند که تحریم ها در دولت دموکرات آینده برداشته خواهد شد. حال باید پرسید با چه استدلالی؟ شاید این وعده ها را همان امضای جان کری تضمین کرده است!

استراتژی فشار حداکثری علیه ایران مورد حمایت سران هر دو حزب جمهوری خواه و دموکرات آمریکاست؛ شدیدترین فشارها در زمینه انرژی، دسترسی ایران به منابع مالی، و کشتیرانی و حمل و نقل هوایی، فشار‌ گسترده‌ در حوزه نفت، پتروشیمی و مبادلات بانکی را علیه ایران تصویب کرده اند. بر همین اساس بایستی برای برون رفت از مشکلات فعلی کشور باید به دنبال راه چاره در داخل بود.

جمهوری خواهان و دموکرات ها همه سرو ته یک کرباسند و هر دوی این حزب ها حافظ منافع صهیونیسم هستند و در برابر ایران نقطه نظر و هدف مشترک دارند؛ دوستداران مذاکره با آمریکا که این روزها بابت رفتن ترامپ اظهار خوشحالی می کنند و از پیروزی بایدن ذوق زده شده اند شاید بد نباشد که بدانند روزی همین بایدن از ترامپ بخاطر ترور سردار سلیمانی حمایت کرد و اعلام کرد که «هیچ آمریکایی‌ای در مرگ قاسم سلیمانی عزاداری نمی‌کند. او مستحق این مجازات بود». و همین بایدن گفته است که «باید کاری کنیم خانه امن ایرانی‌ها ناامن شود»

بسیاری از مشکلات فعلی کشور ربطی به تحریم‌ها ندارد اما برخی ها سعی دارند اینطور القا کنند که سیاست های دولت آتی بایدن در قبال ایران مثبت خواهد بود درحالی که سوابق، مواضع و اظهارنظرهای وی نشان میدهد که به دنبال سخت گیری بیش تر علیه ایران و امتیازگیری های بزرگ تر و فشار بیشتر است.

هر دو حزب جمهوری‌خواه و دموکرات آمریکا در مسیر دشمنی با ایران در اصل سیاست ها و اهداف وحدت رویه دارند و اما شاید روش های متفاوتی را در اجرا اتخاذ نمایند که این به معنی نفی دشمنی آن ها با مردم ایران نیست و تجربه نشان داد که «توافق با آمریکا به اندازه جوهر روی کاغذ هم ارزش ندارد».

انتهای پیام/

  • نویسنده : حدیث قاسمی