غلامرضا حامدی گفت: اهدای خون در لرستان ۱۱ درصد کاهش یافت

به گزارش ازنا خبر ؛ غلامرضا حامدی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: با شیوع کرونا اهدای خون با کاهش روبرو شده به طوری که هم اکنون اهدای خون در استان لرستان ۱۱ درصد کاهش یافته است.

وی افزود: با توجه به این که بیماران نیازمند خون همیشه به خون نیاز دارند ضروری است تا اهداکنندگان خون در این شرایط برای اهدای خون مراجعه کنند تا این بیماران با مشکل مواجه نشوند.

مدیرکل انتقال خون لرستان تصریح کرد: همه پروتکل های بهداشتی در مراکز خونگیری رعایت می شود که اهداکنندگان می توانند برای اهدای خون در چهار پایگاه که در بروجرد، الیگودرز و خرم آباد وجود دارند مراجعه نمایند.

حامدی عنوان کرد: البته در این مدت برخی از کارمندان و کارکنان دستگاه ها و نهادها برای اهدای خون مراجعه کرده اند اما می طلبد تا اهداکنندگان بیشتری برای اهدای خون به بیماران اقدام کنند.

وی بیان کرد: در حال حاضر همه نیازهای خونی بیماران در استان تامین می شود و برای جلوگیری از کاهش ذخیره خونی از همه اهداکنندگان تقاضا می شود تا اهدای خون در این شرایط را فراموش نکنند.

مدیرکل انتقال خون لرستان با اشاره به اهدای پلاسما گفت: شرایط اهدای پلاسما در استان از چند ماه پیش فراهم شده و افراد ۲۸ روز پس از بهبودی از کرونا می توانند به انتقال خون مراجعه کنند تا با اهدای خون، پلاسمای آن جدا و برای کمک به سایر بیماران کرونایی مورد استفاده قرار گیرد.

حامدی خاطر نشان کرد: در هفت ماهه اول امسال ۲۰ هزار و ۱۶۳ واحد خون در استان اهدا شده که از این تعداد ۱۱ هزار و ۷۵۰ نفر اهداکنندگان مستمر بوده اند.

انتهای پیام/