خادمی، استاندار لرستان گفت: کمک مالی در قالب امهال به همه کسب و کار ها و خانوارهای آسیب دیده از کرونا برای پرداخت مالیات ها، عوارض شهرداری و بیمه پرداخت می شود.

به گزارش ازناخبر سید موسی خادمی در جمع خبرنگاران با اشاره به اجرای محدودیت های کرونا اظهار داشت: جزئیات این طرح بیشتر در زمینه تعطیلی کسب و کارها، اعمال محدودیت های ورود و خروج، تردد های شبانه، تعطیلی مراکز آموزشی و مهمتر از همه جلوگیری از برگزاری تجمعات مانند مراسم عزاداری یا عروسی در شهرهای قرمز و نارنجی است.

وی افزود: هدف از تعطیلی ها و اجرای مقررات منع آمد و شد، جلوگیری از تجمعات و دورهمی ها برای کنترل کروناست و همکاری مردم در این رابطه بسیار ضرورت دارد.

استاندار لرستان با بیان اینکه کرونا امنیت اقتصادی جامعه را به مخاطره انداخته است گفت: اگر مردم دستورالعمل های بهداشتی را رعایت نکنند نه تنها امنیت سلامت بلکه امنیت اقتصادی جامعه نیز به مخاطره خواهد افتاد زیرا با اعمال محدودیت ها کسب و کار ها تعطیل و به اقتصاد ضربه وارد می‌شود.

خادمی خاطرنشان کرد: در جلسه ویدئو کنفرانس امروز مصوب شد به همه کسب و کار ها و خانوارهای آسیب دیده از کرونا کمک مالی در قالب امهال برای پرداخت مالیات ها، عوارض شهرداری، بیمه، پرداخت یک میلیون تومان وام قرض الحسنه و پرداخت مبلغ ۱۰۰ هزار تومان کمک بلاعوض به مدت چهار ماه در دستور کار قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه طبق محدودیت های جدید هیچ فردی از لرستان اجازه ورود به سایر شهرهای کشور را ندارد، عنوان کرد: شهرهای استان در وضعیت قرمز و نارنجی هستند و در صورت ورود به مناطق قرمز مبلغ یک میلیون تومان و مناطق نارنجی ۵۰۰ هزار تومان جریمه در انتظار مردم خواهد بود و در همین رابطه نیز تردد از ساعت ۲۱ تا ۴ صبح در شهر های قرمز جریمه ۲۰۰ تومانی را در پی دارد.

استاندار لرستان بیان کرد: همکاری بیش از پیش مردم، کسبه و بازاریان برای اجرای محدودیت ها، عدم برگزاری مراسم عروسی یا ترحیم می توانند نقش قابل توجهی در کاهش شیوع کرونا داشته باشند.

انتهای پیام/