درششمین روز هفته بسیج اختتامیه جشنواره فرهنگی هنری مقاومت در سپاه ناحیه ازنا برگزار گردید.

به گزارش ازنا خبر ،سرهنگ غلامرضا سالاروند در مراسم اختتامیه جشنواره فرهنگی هنری مقاومت که به مناسبت هفته مبارک بسیج در ششمین روز این هفته برگزار گردید ضمن تشکر و قدردانی از زحمات شرکت کنندگان در این جشنواره  اظهارداشت : از زحمات شما بزرگواران قدردانی می کنیم و از حضور صادقانه یکایک  شما عزیزان تقدیر و تشکر بعمل می آوریم.

سرهنگ پاسدار سالاروند افزود :سالروز تشکیل بسیج ،این شجره طیبه که توسط حضرت امام خمینی رحمت الله علیه این نهاد خدادادی به  وجود آمد و خلق شد و تا به امروز حماسه‌های بی‌شماری را آفریده است که الحمدالله در عرصه های مختلف موفق نیز درخشیده است را تبریک عرض می کنیم .

وی افزود :امروز پنجم آذرماه مصادف است با ۵ آذر ۱۳۵۸ زمانی که حضرت امام رحمت الله فرمان تشکیل بسیج مستضعفین را صادر کرد و ایشان فرمودند: “جوانها به کمک مستضعفین بروند و  بسیج مستضعفین تشکیل گردید  و دیده شد همان اتفاق نیز رخ داد و جوانان در روستا ها ، مناطق محروم و حاشیه شهرها در زمینه های مختلف عمرانی ،کشاورزی ،ساخت و ساز ،آموزش وارد شدند و بسیج مستضعفین از همان زمان آغاز شد.

وی عنوان کرد:  زمانی که جنگ تحمیلی شروع شد ده ماه از تشکیل بسیج مستضعفین می گذشت ،اما بعضی‌ها این برداشت را دارند و بیان می‌کنند که بسیج  فقط برای جبهه و جنگ  و توپ ،تانک به وجود آمده است و با شروع جنگ بسیج ایجاد شد در صورتی که اینطور نیست.

فرمانده سپاه ازنا تصریح کرد : بسیج در عرصه ها ، ظرفیت ها و برنامه های مختلف همانطور که امام رحمه الله نیز آینده نگری کرده بود به وجود آمده است و این ظرفیت و شجره طیبه با پشتوانه امام راحل و همچنین مقام معظم رهبری (مدظله العالی ) روز به روز قوی تر و تنومند تر شده است تا جایی که بعد از جنگ تحمیلی ظرفیت هایش بیشتر شده ، وگفتار بسیجی در کشور طنین انداز گردیده و بعد از جنگ تحمیلی نیز بسیج واقعا در همه جا ریشه دوانید

وی گفت : هم اکنون نیز دیده می شود که در همه عرصه ها از ظرفیت بسیج استفاده می شود پس ظرفیت بسیج بیشتر از آن چیزی است که بعضی‌ها فکر می‌کنندو در حال حاضر نیز شما در کشورهای جهان می بیند که آنها نیز کارهایشان را مردمی نموده و از بسیج الگو گرفته اند.

ایشان به بیان تعریف بسیجی بودن پرداخت و عنوان کرد: همانطور که حضرت آقا در فرمایشاتشان بیان می‌کنند اگر اتفاقی برای کشور بیفتد هر کس خودش را به اولین سنگر جهت مقابله برساند آن بسیجی است ،بسیج هست، خواهد بود تا ظهور آقا امام زمان عجل الله ادامه خواهد داشت .

سرهنگ پاسدار سالاروند عنوان کرد : امام خامنه ای (مدظله العالی )  دو مسئولیت مهم را برای بسیج برمی‌شمارد که یک مسئولیت در قبال خود ،خانواده ،جامعه و بشریت  است.

وی گفت : ما در قبال خودمان مسئول هستیم که تقوا و ایمانمان را مواظبت کنیم و  در قبال خانواده هایمان نیز باید سعی کنیم خانواده سالم تحویل جامعه بدهیم همچنین در قبال جامعه نیز فکر و راهمان باید  بسیجی باشد و دغدغه حضور و مقابله با آسیب و  مشکلات در جامعه را داشته باشیم در قبال  بشریت نیز باید مد نظر داشته باشیم که بسیج تنها  برای کشور ایران به وجود نیامده است که اگر با این فکر نگاه می شد شاید تاکنون  بسیجی وجود نداشت.

 فرمانده سپاه ازنا افزود: انقلاب ما یک انقلاب جهانی است هرچند که دیده می شود که بسیاری از کشورها  که فقط برای کشور شان  انقلاب کردند دوام نیاورده اند.

 اما کشور ما چون انقلابش جهانی است روز به روز در حال پیشرفت است و روز به روز کشورها را هدایت می کند و آنها از کشور و تفکر بسیجی ما الگو می‌گیرند و تحرکاتی انجام می دهند و انقلاب هایی را راه اندازی می کنند و پیشرفت نیز دارند.

ایشان در ادامه به وظیفه دومی  که حضرت آقا  برای بسیجیان بر می شمارد پرداخت و گفت : وظیفه دوم  ،بصیرت و دشمن شناسی است که ما بسیجیان بصیرت و دشمن شناسی مان را بالا ببریم و دشمنانمان را بشناسیم و پیوسته بیانات حضرت آقا را گوش کنیم.

در پایان نیز از برگزیدگان جشنواره مقاومت تقدیر و تشکر بعمل آمد.

انتهای پیام /