عبداللهی، معاون استاندار لرستان گفت: 100 واحد اقتصادی لرستان در تملک بانک‌ها بود که تاکنون ۲۰ واحد راکد احیا شده است.

به گزارش ازنا خبر ،اسد عبداللهی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: در راستای احیای واحدهای صنعتی راکد و غیر فعال، تمرکز براحیاء ظرفیت ها با هدف استفاده حداکثری از ظرفیت های اقتصادی استان در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: سال گذشته ۳۷ واحد تولیدی راکد در استان وارد چرخه تولید شد و همچنین از ابتدای سال جاری تاکنون با تمرکز بر احیای واحدهای تملیکی توسط بانکها، تعداد ۲۰ واحد احیاء و مجدد به چرخه تولید بازگشت.

معاون اقتصادی استاندار لرستان تصریح کرد: در راستای ارتقا و افزایش ظرفیت تولید، واحدهایی که با کمتر از ظرفیت اسمی خود فعال بودند، با تامین منابع و تسهیلات سرمایه در گردش این واحدها تلاش شده که ضمن افزایش تولید و با اجرای طرح های توسعه ای این واحدها، زمینه را برای تثبیت اشتغال موجود و همچنین جهت جذب نیروهای جدید فراهم نمایند.

عبداللهی عنوان کرد: طبق آمار ارائه شده از سوی ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان، تعداد ۱۷۰  واحد اقتصادی از این طریق فعال تر شده که علاوه بر حفظ اشتغال موجود، زمینه اشتغال حدود ۲۵۰ نفر را نیز فراهم کرده اند.

وی با اشاره به تملک واحدهای تولیدی توسط بانک‌ها گفت: کل واحدهای اقتصادی تملیکی بانک‌ها تا پایان سال گذشته ۱۰۰ واحد اقتصادی بوده که طی سال جاری با تمرکز ویژه ستاد تسهیل استان و پیگیری های لازم  و رصد مستمر عملکرد بانک‌ها، بالغ بر۲۰ واحد اقتصادی مجدد احیاء و تعیین تکلیف شده است.

معاون استاندار لرستان خاطرنشان کرد: با برنامه ریزی لازم و همکاری بانک‌ها پیش بینی می شود این تعداد تا پایان سال افزایش چشمگیری داشته باشند.

انتهای پیام/