کوشکی، دبیر ستاد مقابله با کرونا در لرستان گفت: بالغ بر 53 هزار نفر در قالب طرح شهید سلیمانی، در منزل غربالگری شدند.

به گزارش ازناخبر ، به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی، مریم کوشکی اظهار داشت: از زمان شروع طرح تاکنون ۵۳ هزار و ۶۴۱ نفردر منزل غربالگری شده اند که از این تعداد هزار و ۴۷۶ نفر مشکوک شناسایی شده و مراحل قرنطینه خود را در منزل انجام می دهند.

و ی افزود: در این مدت هشت هزار و ۱۸۴ نفر با تشخیص تیم های مراقبتی توسط پزشکان طرح ویزیت شده اند که ۸۳۵ مورد آن در منزل انجام شده است.

دبیر ستاد مقابله با کرونا تصریح کرد: همچنین از زمان شروع طرح تا کنون ۲۰ هزار و ۷۸۷ بسته معیشتی توسط تیم های حمایتی در بین افراد کم بضاعت شناسایی شده، توزیع شده است.

کوشکی با بیان این که انجام قرنطینه معکوس برای گروه های پرخطر یکی از مهم ترین اهداف این برنامه است، گفت: مهم ترین افراد پرخطر در استان ۳۸ هزار بیمار دیابتی، ۸۲ هزار  دارای فشار خون بالا، ۲ هزار و ۷۹۳ بیمار سرطانی، ۱۸۷ هزار سالمند و بیش از ۱۲ هزار مادر باردار و ۸ هزار بیمار زمینه ای است.

وی بیان کرد: همچنین از ابتدای اجرای طرح تاکنون ۱۳ هزار و ۳۷۱ مورد بازرسی از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی در استان انجام شده است که ۱۵۵ واحد پلمب شدند.

دبیر ستاد مقابله با کرونا عنوان کرد: این طرح با همکاری سپاه حضرت ابوالفضل(ع) استان و سایر دستگاه های اجرایی آغاز شده که با روند اجرایی که طرح در پیش گرفته است، کاهش قابل توجه تعداد افراد مبتلا و مرگ ناشی از کرونا را به دنبال داشته است.

انتهای پیام/