اسبکوه، رئیس اتاق اصناف لرستان گفت: اجرای طرح تشدید نظارت بر بازار شب یلدا در استان آغاز شده و در صورت مشاهده گرانفروشی با متخلفان برخورد می شود.

به گزارش ازناخبر ،منوچهر اسبکوه در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: هر ساله در آستانه شب یلدا طرح نظارت بر بازار با هدف حمایت از حقوق مصرف کننده و جلوگیری از گران فروشی و تخلفات اجرا می شود که این طرح از امروز در استان آغاز شده است.

وی افزود: کالاهای پرمصرف شب یلدا شیرینی، میوه، آجیل، خشکبار، گوشت و مرغ است که بازرسان در قالب گشت های مشترک بر قیمت مصوب این اقلام نظارت می کنند.

رئیس اتاق اصناف لرستان تصریح کرد: همه قنادیها و خشکبار فروشی ها موظف هستند نرخ هایی را که اتحادیه تعیین کرده را در مغازه نصب کنند چرا که مشتری طبق همان نرخ ها خرید می کند البته قیمت آجیل و شیرینی های مختلف متقاوت است.

اسبکوه عنوان کرد: در مرکز استان چهار اکیپ بر بازار شب یلدا نظارت می کنند و در صورت مشاهده کم فروشی، گران فروشی و یا تخلفات دیگر برخورد صورت می گیرد.

وی با اشاره به همکاری مردم در این طرح گفت: مردم می توانند هر گونه تخلفات در این راستا را به شماره ۱۲۴ اطلاع دهند تا سریعا مورد رسیدگی قرار گیرد.

رئیس اتاق اصناف لرستان خاطر نشان کرد: هیچ واحد صنفی حق ندارند به بهانه شب یلدا قیمت اجناس را افزایش دهد که در صورت مشاهده با هماهنگی تعزیرات برخورد صورت می گیرد.

انتهای پیام/