سردار سلیمانی در دیدار صمیمی با پدر شهید مدافع حرم لرستانی ارادت خود را به لرها ابراز و به زبان لکی سخن گفتند.

به گزارش ازناخبر؛ به نقل از سفیرافلاک، شهادت پایان راه نیست، آغاز شکفتن و در مسیر الهی راه هموار را پیمودن و به سرمنزل مقصود رسیدن است؛ همان صراط مستقیمی که حیات عند رب، نقطه پایان معراج بشریت است.

اسطوره های صبر و استقامت در ۸ سال دفاع مقدس برای حفظ آرمان‌های امام خمینی(ره)، دفاع از خاک و ناموس وطن تا پای جان ایستادند، سبک بالانی که در افق اعلی بال گشودند و در کعبه عشاق به وصال رسیدند.

فرزندان این مرز و بوم امروز هم برای دفاع از آرمانهای انقلاب جان می دهند؛ آری، تاریخ گواهی می‌دهد در هر زمان و شرایطی که اسلام درخطر باشد لباس شهادت بر تن سربازان سید علی می شود و جان‌برکف روانه میدان می‌شوند.

بیعت حسینی برای مبارزه با کفار

از زمانی که کفار و یزیدیان زمان قصد تعرض به حرمین شریفین را در سر می پروراندند تربیت‌یافتگان مکتب اهل‌بیت(ع) برای دفاع از حرم عمه سادات، حضرت زینب(س) سر از پا نشناختند و در بیعتی حسینی برای مبارزه با ظلم و کفر شتافتند؛ آنانی که عهد و پیمانشان به رنگ خون و روح بلندشان در جوار اهل‌بیت(ع) آرام گرفت.

این روزها حرف از صلابت و پایداری بزرگ مردیست که نام پُر آوازه اش تن دشمن را به لرزه می انداخت؛ سردار سرافرازی که دشمن توان رویارویی با او را نداشت.

سرباز روح الله و مرد دیروز جبهه های جنگ، سالها در مسیر شهادت گام نهاد و لحظه ای از راه خود غافل نشد؛ شهرت های دنیوی را به سخره گرفت و در رکاب سید علی نیز سرباز ماند و تمام لحظات زندگی خود را وقف امنیت ملت های مسلمان جهان کرد. مردی که حرف و عملش یکی بود و پایان حکومت خبیث داعش قبل از موعد مقرر، اقتدار سردار سلیمانی را به جهانیان نشان داد.

جهانی داغدار حاج قاسم

«حاج قاسم» عزت و سربلندی را برای ملت شریف ایران به‌جای گذاشت، مردی که در تمام لحظات سخت در کنار مردم بود، فرشته نجاتی که ملت ایران در مواقع حساس سردار سلیمانی را در کنار خود می دیدند.

این روزها یک جهان داغدار حاج قاسم است، داغی که بر قلب مسلمانان جهان سنگینی می کند. سردار دلها سایه روی سر فرزندان شهدا بود تا در فراق پدر دلشان قرص باشد، پدران و مادران شهدا دلهای بیقرارشان با دیدن حاج قاسم آرام می گرفت، اما او رفت و داغی برای همیشه بر دلها ماند.

با پدر یکی از شهدای مدافع حرم لرستانی هم صحبت شدیم تا از عشق و ارادتش به سردار سلیمانی و این روزهای فراق حاج قاسم بگوید؛ عبدالله عبدیان پدر شهید قدرت الله عبدیان نخستین شهید مدافع حرم شهرستان کوهدشت است که برای دفاع از حرم آل الله جان بر دست گرفت و در ۱۴ خرداد سال ۹۵ در درگیری با تروریست‌های تکفیری در سوریه به شهادت رسید.

ناله های پدر شهید مدافع حرم لرستانی از فراق سردار دلها

وی می گوید زمانی که سردار سلیمانی به شهادت رسید همانند روزی بود که فرزندم شهید شد، ناله سر دادم و گریه کردم، صدای ناله مان به قدری بود که اهالی محل فکر کرده بودند یکی از اعضای خانواده مان فوت شده است.

پدر شهید گفت: باور نداشتیم سردار سلیمانی شهید شود چون کسی جرات رویارویی با حاج قاسم را نداشت.

وی عنوان کرد: زمانی به مراسم دیدار با سردار سلیمانی رفتیم به حدی جمعیت زیاد بود که فکر نمی کردم ایشان را از نزدیک ببینم؛ سردار دارای نور خدایی بود و نجابت داشت و شخصا نزد ما آمد و احوالپرسی کرد.

عبدیان بیان کرد: وقتی سردار جلو آمدند اصلا فکرش را نمی کردم زبان محلی ما را متوجه شوند اما وقتی شروع به سخن کرد به زبان لکی صحبت کردند و گفتند من اصالتم لر است.

استان لرستان از انقلاب تاکنون شهدای زیادی را تقدیم اسلام کرده است که تقدیم ۶۳۰۰ شهید گواهی بر این ادعا بوده و برگ زرینی از دفتر پرافتخار انقلاب اسلامی است، حال ارادت شهید سلیمانی به لرها نیز افتخار دیگریست و نام سردار سلیمانی برای همیشه در قلب مردم این استان باقی خواهد ماند.

انتهای پیام/