در حالی که آمریکا تلاش دارد تا واکسن های پر از ابهام و آلوده را عرضه کند اما ایران در تولید این واکسن گام های بسیار خوبی برداشته و هیچگاه واکسن های آلوده ای را که ساخته دشمن است، استفاده نخواهد کرد.

به گزارش ازناخبر به نقل از سفیرافلاک، از ورود کرونا یکسال می گذرد؛ مهمان ناخوانده ای که پا در عرصه جهان گذاشت، ویروسی شوم و بد یُمن که علاوه بر هدف قرار دادن سلامتی و جان انسانها در بخش های مختلفی مانند اقتصاد و کسب و کارها اثر منفی بر جای گذاشته است.

تاکنون بیش از ۸۸ میلیون نفر در جهان به کرونا مبتلا شده اند و یک میلیون و ۹۰۸ هزار نفر در دنیا بر اثر این بیماری فوت کرده اند، این بیماری هر روز جهش خاصی داشت و علائم این بیماری رنگ عوض می کند و متاسفانه همه سنین خصوصا سنین بالا را قربانی می کند.

به گفته بسیاری از متخصصان، این بیماری ناشناخته همه کشورهای دنیا را در برگرفته و تاکنون پیک ها و موج هایی از این بیماری رخ داده که در اوج پیک ها، افراد زیادی جان خود را از دست داده اند.

اما در میان کشورهایی که بالاترین آمار کشته ها را دارند آمریکا با بیش از ۳۴۷ هزار فوتی در صدر جدول قرار دارد و انگلیس و آلمان نیز از جمله کشورهایی هستند که آمار جانباختگان ناشی از کرونا بالا است.

تحریم ها اثری در تولید واکسن ایرانی نداشت

اگرچه سالهاست دشمن تلاش دارد تا با تحریم بتواند عرصه فشارهای زیادی را به ایران وارد کند اما ایران در طول این سالها شعار «ما می توانیم» را به خوبی معنا کرده و نشان داده که تحریم ها در اراده ملت نقشی ندارد و حتی این تهدیدها و تحریم ها به فرصتی برای ملت ایران تبدیل شده است.

امروز ایران در عرصه علمی و پزشکی در رتبه های بالایی در جهان قرار دارد به طوری که با شیوع کرونا، اگرچه داروهای خاصی هنوز به صورت صد درصد برای درمان این بیماری تایید نشده بودند اما ایران از همان ابتدا داروهایی که در بهبود حال بیماران کرونایی اثر بخش بود را شناسایی و در این مدت بدون نیاز به کشورهای دیگر از همین داروهای وطنی برای بیماران کرونایی استفاده کرده است.

همت دانشمندان ایرانی برای واکسن کرونا

استفاده از این داروها در کاهش آمار مرگ و میر نیز اثرگذار بوده و در این عرصه نشان داد که پزشکان ایرانی همه تلاش خود را برای ارائه خدمات درمانی به بیماران کشور ارائه می دهند.

از همان ابتدا دانشمندان ایرانی برای تهیه واکسن کرونا اولین گام ها را برداشتند، شهید فخری زاده یکی از دانشمندانی بود که در این راستا تلاش های فراوانی داشت و ماه گذشته در یک عملیات تروریستی به شهادت رسید اما دانشمندان دیگر تلاش ها را برای آماده شدن واکسن ایرانی به کار گرفتند و در نهایت چندی پیش این واکسن تست انسانی را انجام داد.

انتشار این خبر و دیدن موفقیت های ایرانی عرصه را بر دشمن تنگ کرد، دشمنی که توان دیدن موفقیت های ایرانی را ندارد، دست به کار شد تا اینبار برای واکسن کرونا دایه دلسوزتر از مادر شود.

مدعیان واکسن کرونا و بیداد آمار مرگ و میر در این کشور

این در حالیست که این روزها آمار کرونا و مرگ و میر ناشی از این ویروس در کشورهای مدعی تولید واکسن بیداد می کند، آمریکایی که دم از تولید واکسن می کند و با فشارهایی می خواهد که ایران از واکسن های تولیدی آمریکایی خریداری کند، در صدر آمار کشته های کرونایی قرار دارد.

در این میان عده ای که سینه چاک دشمن هستند و برای ارتباط با دشمن بیقرار می باشند، تلاش کردند تا در این مدت برای خریداری و وارد کردن واکسن های کرونا از کشورهای دیگری مانند آمریکا اقدام کنند.

حیله و نیرنگ در ذات دشمن است و هیچگاه برای منافع ملت ایران اقدام نمی کند و قطعا اینبار قصد دارد تا با این واکسن ضربه ای را وارد کند.

گزارش های متعددی مبنی بر فوت و یا آلرژی و فلج شدن توسط برخی از مردم همین کشورهای غربی که از واکسن کرونا استفاده کرده اند، اعلام شده است، به راستی اگر این واکسن تایید شده چرا تاکنون اثرات آن در همین کشورهای مدعی واکسن دیده نشده که اینگونه هر روز هزاران نفر در آمریکا و انگلیس جان خود را با کرونا از دست می دهند؟

سخنان مقام معظم رهبری حجت را تمام کرد

در این مدت عده ای در داخل کشور شرایط را برای ورود واکسن های آمریکایی مهیا کرده اند، برخی در میان این هیاهوی کرونا دم از مذاکره برای ورود واکسن می زدند اما روز گذشته رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران فرمودند که ورود واکسن آمریکایی و انگلیسی ممنوع است، اگر آمریکایی‌ها توانسته بودند واکسن تولید کنند این افتضاح در کشور خودشان به بار نمی‌آمد و من واقعاً به این‌ها اعتماد هم ندارم چرا که گاهی می‌خواهند واکسن را روی ملت‌های دیگر امتحان کنند، همچنین به فرانسه هم خوشبین نیستیم چون سابقه خون‌های آلوده را دارند امّا اگر از جایی دیگر که مطمئن باشد بخواهد وارد کنند اشکالی ندارد.

سخنان دیگر معظم له حجت را بر همه تمام کرد و تکلیف ورود واکسن از هر کشوری و به هر طریقی را مشخص نمودند، این که غرب همیشه دشمن ما بوده و هست و فشار برای استفاده از واکسن های آمریکایی از روی دلسوزی نیست بلکه هزاران توطئه شوم در سر دارند.

این در حالیست که ایران سابقه درخشانی در عرصه پزشکی و علمی دارد و در بحث کرونا هفت شرکت برای تولید این واکسن فعالیت دارند که یک نمونه وارد فاز انسانی شده و دیگر واکسن ها مراحل لازم را طی می کنند که قطعا ایران در عرصه تولید واکسن کرونا به گونه ای عمل خواهد کرد که دنیا را شگفت زده کند.

واردات ۱۵۰ هزار واکسن فایزر منتفی شد

محمد حسن قوسیان مقدم، دبیرکل جمعیت هلال احمر در خصوص آخرین وضعیت واردات واکسن کرونا توسط هلال احمر اظهار داشت: در ایران ما تجربه صد ساله واکسن سازی داریم و تقریبا یکی از قدرت‌ها در واکسن سازی هستیم و تا حدود زیادی کارهای مربوط به واکسن کرونا نیز پیش رفته است.

وی بیان کرد: گروهی از متخصصان پزشکی ایرانی در آمریکا انجمنی داشتند و پیشنهاد داده بودند تا از شرکت فایزر که در آمریکا واکسن تولید کرده، می‌توانیم ۱۵۰ هزار واکسن فایزر را تهیه و به ایران ارسال کنیم.

دبیر کل جمعیت هلال احمر تصریح کرد: البته واکسن فایزر نسبت به واکسن‌های دیگر از جهت نگهداری شرایطی دارد و به دمای منفی ۷۰ درجه نیاز دارد و باید در تانک ازت نگهداری شود و جابجایی واکسن فایز پیچیدگی‌هایی دارد.

قوسیان مقدم گفت: بعد از فرمایشات رهبر معظم انقلاب، در جمعیت هلال احمر با رایزنی که انجام دادیم تصمیم شد از پذیرش واکسن فایزر خودداری کنیم اما کماکان برای خرید از کشورهای شرقی کارهای را نیز انجام میدهیم و امیدواریم هرچه زودتر نیز واکسن تولید خودمان نیز عملیاتی شود.

اطمینانی به واکسن های غربی نیست

مهرداد ویسکرمی نماینده مردم خرم آباد در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار سفیر افلاک اظهار داشت: یکی از مهمترین دستاوردهای کشور، توانمندی های ایران در عرصه دارویی مورد نیاز در حوزه پزشکی است که امروز ایران بسیاری از داروهای مورد نیاز را در داخل کشور تولید و مصرف می کند و این یک افتخار و موفقیت بزرگ است.

وی افزود: امروز جنگ بیولوژیکی در دنیا به عنوان یک جنگ رواج یافته و همین سبب شده تا به کشورهایی که دشمن ما بوده و هستند، اعتمادی برای واکسن نداشته باشیم.

نماینده مردم خرم آباد در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با توجه به این که مقامات کشورهای غربی صراحتا اعلام کرده اند که هدفشان نابودی ملت است، چگونه می توان اعتماد داشت و از واکسنی که در این کشور تهیه شد استفاده کرد؟

ویسکرمی با اشاره به سابقه برخی از کشورها در دستکاری داروها عنوان کرد: برخی از کشورهای اروپایی در زمان هایی که نیاز به داروهای آنها بوده، متاسفانه از داروهای مشکل دار استفاده می کردند و علاوه بر این، هیچگاه قضیه خون های آلوده ای توسط فرانسه، فراموش نخواهد شد.

نیت شوم دشمن

وی با اشاره به این که اطمینانی به این واکسن های غرب وجود ندارد بیان کرد: نیت دشمن، همیشه دشمنی و ضربه بوده و ممکن است از این فرصت برای رسیدن به اهداف خود استفاده کنند و این در حالیست که واکسن ایرانی مراحل خوبی را طی کرده و حتی به نظر می رسد این توانایی وجود دارد که واکسن ایرانی با تولید انبوه به کشورهای دیگر صادر شود.

نماینده مردم خرم آباد در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: احتمال دارد خود این واکسن ویروس جهش یافته و یا هر چیز دیگری داشته باشد که رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران روز گذشته فرمودند واردات واکسن از این دو کشور آمریکا و انگلیس ممنوع است و حجت را برای همه تمام کردند.

ویسکرمی اظهار داشت: متاسفانه در این میان عده ای در داخل با سیاسی کاری باز هم چشم به دست دشمن دارند و یا گاهی لج بازی می کنند و اعتقادشان این است که داروهای خارجی موثر است در حالی که ایران در طول این سالها در زمینه علمی و پزشکی قدرت زیادی پیدا کرده و موفقیت هایی را کسب نموده است.

انتهای پیام/