دبیر با اشاره به اینکه تنها مشخصات ۴۰ هزار کشتی‌گیر فعال در کشور ثبت‌شده است، گفت: ضروری است که استانداران به کشتی توجه ویژه داشته باشند.

به گزارش ازنا خبر به نقل از سفیرافلاک، رئیس فدراسیون کشتی ظهر امروز در سفر به خرم‌آباد با استاندار لرستان دیدار و گفت‌وگو کرد.

علیرضا دبیر در این دیدار که غلامرضا محمدی سرمربی تیم ملی کشتی آزاد و فرید بهرامی رئیس هیأت کشتی استان نیز حضور داشتند، اظهار داشت: جمعیت کشتی گیران در کشور به‌شدت نزول کرده و مانند سال‌های گذشته نیست و این مورد زنگ خطری برای پرافتخارترین رشته ورزشی ایران است.

وی با اشاره به اینکه تنها مشخصات ۴۰ هزار کشتی‌گیر فعال در کشور ثبت‌شده است، افزود: این ورزش به کمک استانداران نیاز دارد و ضروری است در شورای برنامه‌ریزی استان‌ها به هیات کشتی توجه شود.

دبیر با اشاره به اینکه استاندار، رئیس‌جمهور محلی و تصمیم‌گیرنده نهایی در هر استان است، عنوان کرد: کشتی همانند نفت، مربوط به ایران و این آب‌وخاک بوده که دچار بی‌توجهی شده است.

سید موسی خادمی نیز در این دیدار اظهار داشت: حمایت از کشتی یک وظیفه است و تمام توان خود را برای توسعه این ورزش بکار خواهیم گرفت.

وی افزود: کشتی مربوط به ایران است و مردم روحیه نزدیک‌تری به این رشته ورزشی دارند که لرستان نیز با داشتن ورزشکاران متعدد مستعد قهرمانی در این بخش می‌باشد.

استاندار لرستان عنوان کرد: محدودیت‌هایی وجود دارد که اگر به رشته‌های ورزشی کمک کنیم از اعتبارات دولت منع می‌شویم که این مشکل باید برطرف شود.

وی تصریح کرد: استان‌هایی که به لحاظ مالی ضعیف‌تر هستند باید در رشته‌های ورزشی حمایت شوند و نیازهای آن‌ها ازجمله در ورزش کشتی با همفکری برطرف ‌شود.

انتهای پیام/