سپهوند با بیان اینکه بازار بورس همچنان متلاطم است، گفت: برنامه ریزی برای ساماندهی در بخش اقتصاد و بورس توسط دولت ضروریست و تا زمانی که برنامه ای در این حوزه نباشد، خروج سرمایه از بورس و تلاطم وجود خواهد داشت.

به گزارش ازناخبر رضا سپهوند در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: بازار بورس همچنان در تلاطم است و این بازار نیاز به تغییر سیاستگذاری و اقداماتی دارد تا منجر به اعتماد سهامداران شود.

وی افزود: نوسانات بازار بورس تابع نوسانات اقتصاد کلان و سیاسی است و با توجه به اینکه بسیاری از شرکت های شاخص، متکی به درآمد ارزی و صادرات محور هستند، کاهش نرخ ارز می تواند اثر منفی داشته باشد.

کارشناس اقتصادی با اشاره به روند خروج سرمایه داران از بورس تصریح کرد: طبق تحلیل ها خرید سهام در حال حاضر پیشنهاد می شود اما سهامداران از تلاطم بازار بورس نگران هستند و ریزش بازار سبب شده تا بسیاری اقدام به خروج از این بازار کنند.

سپهوند عنوان کرد: روزانه میلیاردها تومان سرمایه از بورس خارج می شود و سهامداران ترجیح می دهند در این شرایط بازار بورس، خارج شوند و روز گذشته بالغ بر ۸۵۰ میلیارد تومان خروج از بورس وجود داشت.

وی با بیان اینکه بازار بورس نیازمند برنامه جدی برای ساماندهی است، گفت: خروج سرمایه از بورس ادامه دارد و تا زمانی که دولت در حوزه اقتصاد برنامه ای نداشته باشد این روند وجود دارد و باید به گونه ای برنامه ریزی شود که قدرت اقتصادی بالا رود.

عضو هیات علمی دانشکده اقتصاد لرستان گفت: سرمایه در بورس فرصتی است که برای ایجاد تولید و ثروت از آن استفاده شود اما سوء مدیریت و عدم برنامه برای رونق در این بازار سبب شده تا هر روز میلیاردها تومان سرمایه از بورس خارج شود.

انتهای پیام/