نیکبخت گفت: از ابتدای تزریق واکسن کرونا تاکنون ۲۰۲۰ دوز واکسن در لرستان تزریق شده است.

به گزارش ازناخبر به نقل از سفیر افلاک محمدرضا نیکبخت صبح امروز در جمع خبرنگاران در سالن جلسات دانشگاه علوم پزشکی اظهار داشت: تاکنون سه مرحله واکسن کرونا در استان تزریق شده که در مرحله اول ۲۶۰ دوز، در مرحله دوم ۷۸۵ دوز و در مرحله بعدی هزار و ۶۵ دوز وارد استان شده است که در مجموع دو هزار و ۲۰ نفر این واکسن را دریافت کردند.

وی با اشاره به شیوع کرونای انگلیسی افزود: دو نفر در استان به کرونای انگلیسی مبتلا شده اند که یکی از مبتلایان سن بالا و دیگری سن کمی دارد و حال این بیماران مساعد می باشد.  

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان تصریح کرد: علیرغم آمار ابتلای بالا در استان اما تاکنون هزار و ۳۵۱ نفر بر اثر این بیماری فوت کردند در حالی که میزان مبتلایان ۷۰ هزار نفر بوده است.  

نیکبخت عنوان کرد: از ابتدای اسفند تاکنون میزان مرگ و میر روزانه ۷۵ صدم ثبت شده یعنی کمتر از یک نفر فوتی در روز در صورتی که در آبان ماه متوسط ۱۱ نفر در روز فوت می کردند.

  وی با اشاره به نمونه گیری های انجام شده گفت: تاکنون بیش از ۲۲۰ هزار نمونه گرفته شده و ۹ هزار و ۳۰۰ نفر در این ۱۸ روز اسفند نمونه گیری صورت گرفته و غربالگری وسیعی در حال انجام است.  

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان با اشاره به خرید تجهیزات مورد نیاز در ایام کرونا خاطرنشان کرد: در این مدت هفت دستگاه سی تی اسکن خریداری شد و ۱۱۰ تخت آی سی یو به ظرفیت بیمارستان ها اضافه شده است.  

نیکبخت اظهار داشت: همچنین هفت دستگاه اکسیژن ساز در بیمارستان ها نصب شده و پنج آزمایشگاه پی سی آر مثبت راه اندازی شده است.  

وی بیان کرد: با توجه به شرایط استان خوزستان از نظر ابتلای به کرونا، الزامی است مردم از سفر به خوزستان خودداری کنند.  

انتهای پیام/