ثمینی گفت: ثبت‌نام داوطلبان شرکت در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا از ۲۰ اسفند ماه آغاز می‌شود.

به گزارش ازناخبر  به نقل از سفیرافلاک، محمود ثمینی صبح امروز در جلسه ستاد انتخابات استان که در استانداری برگزار شد اظهار داشت: فرمانداران می توانند از امروز نسبت به معرفی معتمدین به هیئت های نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری تحت نظارت شورای نگهبان و هیئت های نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا که تحت نظارت مجلس شورای اسلامی هستند، اقدام کنند.

وی افزود: ثبت نام داوطلبان شرکت در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا از ۲۰ اسفندماه به مدت یک هفته آغاز می شود و برای ثبت نام داوطلبان شوراهای اسلامی شهر و روستا چهار روش توسط وزارت کشور ارائه شده است.

معاون سیاسی امنیتی استاندار لرستان تصریح کرد: داوطلبان می‌توانند با استفاده از نرم افزار (اپلیکیشن) طراحی شده برای تلفن همراه، دانلود ونصب اپلیکیشن بر روی دسکتاپ کامپیوتر شخصی، مراجعه به کافینت و یا با مراجعه حضوری به فرمانداری ها و ارائه مدارک مورد نیاز نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

ثمینی عنوان کرد: فرآیند ثبت نام شوراهای اسلامی شهرها به فرمانداری ها و شوراهای روستایی به بخشداری‌ها مربوط است که از ۱۶ فروردین ماه ۱۴۰۰ به مدت هفت روز ادامه خواهد داشت.

وی بیان کرد: ثبت نام از داوطلبان کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری الزاماً از طریق وزارت کشور و از تاریخ ۲۱ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ به مدت پنج روز انجام می‌شود، بنابراین پس از اعلام نتایج نهایی، فعالیت های انتخاباتی ریاست جمهوری نیز آغاز خواهد شد.

معاون سیاسی امنیتی استاندار لرستان گفت: اطلاع رسانی فرآیند انتخابات صرفاً از جانب رئیس ستاد انتخابات استان و از طریق کمیته اطلاع رسانی انجام می شود.

انتهای پیام/