احمد لک گفت: عزت و افتخار شهرمان را از ۴۵۰ شهید والامقام داریم .

به گزارش ازنا خبر رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان ازنا ، سخنران قبل از خطبه های نماز جمعه این هفته نماز عبادی سیاسی جمعه اظهارداشت : امنیت ، آرامش و آسایش ما هر لحظه ، ساعت ، روز و ماه مرهون شهدا است .

لک افزود: عزت و افتخار مان از ۴۵۰ شهید والامقام است که این شهر را روشن کرده اند و هر جا صحبت از رزم و ایثار و شهادت ، عشق و فداکاری است نام دیار سر سبز اشترانکوه چون خورشید می درخشد .

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران ازنا عنوان کرد: این شهرستان محروم ولی مستعد ،در زمان دفاع مقدس و دوران غربت ارزشها با تقدیم ۴۵۰ شهید ، ۹۰۰ جانباز و یکصد آزاده نقش ارزنده ای در تثبیت آرمان های نظام و دین خود را به کشور با عزت نفس بالا ادا نموده و علیرغم ، شجاعت ، دلیری در جنگ مردمی صلح طلب و آرامش طلب و اکنون نیز در سیل و زلزله از نماد های به نام در ایثار اجتماعی در همه جا حضوری فعال دارند و بدین خاطر همواره مورد اعتماد مسئولین نظام هستند .

وی گفت : گردان مالک اشتر این شهر از خط شکنان لشکر ۵۷ حضرت ابوالفضل (ع) بود که ۱۸ نفر از این عزیزان درحال حاضر نیز مفقودالاثر هستند و اثری از پیکر پاک و مطهرشان به دست نیامده است .

لک با بیان اینکه بیشترین شهدای این شهر ابتدا مربوط به عملیات کربلایی ۵ ، حاج عمران ، والفجر مقدماتی و بیت المقدس هستند تصریح کرد:مجموع خدمات انجام گرفته در این نهاد و هزاران برابر آن در قبال یک قطره خون شهید و یا یک بدن ترکش خورده جانباز چیز قابل ذکری نمی باشد که بخواهیم آن را در تریبون و محافل مطرح کنیم چرا که همواره سیاست بنیاد همین بوده است و اینکه از نهاد جایگاه اینها مستحق نیستند بلکه صاحب حق می باشند .