خادمی گفت: امروز نقش علم و دانش در دنیا بسیار پررنگ تر و با اهمیت تر شده و موضوع مهم نقش قدرتمندی است که دانش ایفا می کند و اگر جامعه ای به دنبال قدرتمند شدن باشد باید قدرت علم و دانش خود را بالاتر ببرد.

به گزارش ازناخبر به نقل از سفیرافلاک، سید موسی خادمی در مراسم بزرگداشت روز معلم اظهار داشت: معلمی شغل بسیار ارزشمندی است به این دلیل که حامل مهمترین ویژگی بشر بوده و اهمیت مقام معلم به واسطه انتقال علم و دانش است، اگر علم و دانایی را بزرگترین ویژگی و عامل متمایز کننده بشر نسبت به سایر موجودات بدانیم، معلم مسئولیت انتقال این علم و دانایی را بر عهده دارد.

وی افزود: امروز نقش علم و دانش در دنیا بسیار پررنگ تر و با اهمیت تر شده و موضوع مهم نقش قدرتمندی است که دانش ایفا می کند و اگر جامعه ای به دنبال قدرتمند شدن باشد باید قدرت علم و دانش خود را بالاتر ببرد و نظریه های جدید قدرت علمی بیشترین وزن را به مولفه دانش، تولید دانش و اقتصاد دانش بنیان خواهد داد.

استاندار لرستان تصریح کرد: معلمان آموزش و پرورش به واسطه شغل خود دارای جایگاه برجسته ای در جامعه هستند زیرا مهمترین سرمایه های یک کشور که نیروی انسانی باشد در اختیار آنها برای آموزش قرار می گیرد و معلمان از این حیث مهمترین امانت داران سرمایه‌های کشور هستند.

خادمی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در حوزه آموزش و پرورش بیان کرد: تلاش شد تا فضای مراکز رفاهی فرهنگیان از ۷۵۰۰ متر مربع به حدود ۲۲ هزار متر مربع، فراهم شدن مقدمات کار پروژه ساخت مسکن فرهنگیان با بیش از ۷۰۰ واحد مسکونی و ساخت ۵۰۰ واحد آموزشی با بیش از دو هزار کلاس انجام شود.

وی بیان کرد: ۴۰۰ مدرسه استان در سیل اخیر دچار خسارت کامل شده بود و یا نیاز به تعمیرات داشت که تعداد زیادی از آنها در همان شش ماهه نخست سال ۹۸ ساخته و یا تعمیر شدند و در مهرماه همان سال مورد استفاده قرار گرفتند.

استاندار لرستان استخدام هشت هزار و ۱۰۰ معلم را اقدامی ارزشمند برشمرد و گفت: این اقدام در اشتغال نقش مهمی داشت، همچنین نرخ باسوادی در لرستان نیز چهار درصد رشد داشته و به عدد ۹۵ درصد رسیده است.

خادمی عنوان کرد: معلمان با توجه به شرایط شغلی خود در دوران شیوع ویروس کرونا عملکرد قابل قبولی در بحث آموزش داشته‌ و به خوبی خود را با روش های جدید آموزش سازگار کرده‌اند و حفظ کیفیت آموزشی با توجه به غیر حضوری بودن کلاس های درس نشان از تلاش ویژه معلمان و مجموعه آموزش و پرورش در شرایط کنونی دارد.

استاندار لرستان اظهار داشت: به نظر می آید در شرایط کنونی استفاده از شیوه های نوین آموزشی به صورت غیر حضوری و مجازی را باید در کنار روش های قبلی برای پیشبرد فعالیتهای آموزشی دانش آموزان به کار بست و در این راستا لازم است تجهیز مراکز آموزشی و کمک به دانش آموزان برای خرید وسایل و ابزار با هدف فراگیری آموزشی در دستور کار قرار گیرد.

انتهای پیام/