شب نوزدهم از لیالی قدر تا سحرگاه امروز، لرستان حال هوای و خاصی به خود گرفت و طنین ندای الغوث الغوث و نیایش هزاران عاشق روزه دار در آسمان پیچید.

به گزارش ازناخبر به نقل از سفیرافلاک، ماه مهمانی خداست، همه می آیند تا در این مهمانی پذیرفته شوند در این خانه بهشت به روی همه باز است، میزبان خداست و بخشش گناهان و توبه، بخشندگی، بندگی، دستگیری از نیارمندان در این ماه به اوج می رسد.

عبادت در این ماه ثواب و اجر دو چندانی دارد و اما شب های قدر که فرا می رسد فضیلتش افزون تر می شود، شبی که از هر ماه برتر است، شبی که قرآن کریم بر پیامبر(ص) نازل شد، در شب های قدر همه شرایط برای بندگی و دور شدن از گناهان مهیا شده، کافیست دل را از گناهان شسته و در زیر باران رحمت الهی در ماه رمضان و شب های قدر بهره گرفت.

در این شب ها سرنوشت یک ساله انسان رقم می خورد، شب بندگی است، شب هایی که تا سحرگاه فرصت راز و نیاز با معبود فراهم است، فرصتی برای استجابت تک تک دعاها که دستها را تا آسمان بلند کرد.

طنین الغوث الغوث در آسمان پیچید

امشب طنین الغوث الغوث بلند است، دل هایی تشنه در این شبها از رحمت الهی سیراب می شوند، یک سال انتظار برای رسیدن چنین شب هایی به سر رسیده، تار و پود دلها در این شب ها به عبادت گره زده می شود تا با زمزمه های بندگی، سرنوشتی شایسته رقم بخورد.

امسال دومین سالی است که به دلیل شیوع ویروس کرونا مراسم مذهبی شب قدر با کمی تفاوت برگزار می شود، هیاتی ها و مسجدی ها بیشتر از همه خود را ملزم به رعایت دستورات و پروتکل های بهداشتی می دانند و در این شب ها فضای راز و نیاز و برگزاری مراسم شب قدر را به بهترین شکل مهیا کرده اند.

سال گذشته در شهرهای کشور، مراسم شب قدر با فاصله اجتماعی و رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شد، امسال هم این مراسم با رعایت همه دستورات بهداشتی برگزار می شود.

حجت الاسلام و المسلمین سید احمدرضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در لرستان اظهار داشت: روزهای ماه رمضان فرصتی است که می تواند ما را در رسیدن به مقام و منزلت تقوا یاری کند و بتوانیم با سرعت بیشتری به منزلت نائل شویم.

رمضان ماه برکت

وی افزود: شب قدر از هزار ماه برتر است، شب های قدر شبی است که فرشتگان و روح اعظم در این شب نازل می شوند و سرتاسر برکت و رحمت است.

نماینده ولی فقیه در لرستان تصریح کرد: در این شب فرشتگان نازل می شوند و بر مومنین و امام عصر(عج) سلام می فرستند، در این شب هر امری بر طبق حکمت الهی تعیین می شود، می توانیم در این شب های پر خیر و برکت قدر با سرعت بیشتری خود را به منزلت تقوا نزدیک کنیم.

حجت الاسلام شاهرخی عنوان کرد: قرب به خدا در بیداری شب قدر است و رحمت خدا در کمک به نیارمندان است و رمز عبور از صراط، صدقه دادن در شب قدر است، رسیدن به بهشت وابسته به ذکر و یاد خدا در شب قدر است و راه نجات از دوزخ در شب قدر است.

وی بیان کرد: در این شب ها دلهایمان را با خدا ارتباط دهیم تا بتوانیم توشه معنوی و ذخیره معنوی گرانبهایی را فراهم کنیم.

نماینده ولی فقیه در لرستان خاطرنشان کرد: با رعایت دستوالعمل های ستاد کرونا و استفاده از ماسک در این شب قدر به درگاه الهی دعا کنیم و این مراسمات با رعایت پروتکل ها برگزار شود.

انتهای پیام/