ساعدپور نوشت: میدان، پر کردن آب‌سنگین اراک را خرج دیپلماسی شما کرد، آیا توقع داشتید که کل نظام را خرج دیپلماسی شما کنند تا به‌راحتی در خیابان‌های تهران با کری جانت، قدم بزنید؟!

 به گزارش ازناخبر به نقل از سفیرافلاک، در رابطه با فایل صوتی کذایی، چند مطلب خطاب به آقای ظریف به عرض می‌رسد، ایشان می‌گوید: «من کلماتم را با دقت انتخاب می‌کنم».

 آقای ظریف! ای‌کاش روی معنای کلمات هم دقت می‌کردید تا موجب جفا به‌نظام و رهبری و قهرمان ملی نمی‌شدید!

تمام نظریه‌پردازهای سیاسی قائلند که این میدان است که سمبه دیپلماسی را در مذاکره، پرقدرت می‌کند؛ اگر موشک‌های بالستیک نقطه زن و پهباد های فوق پیشرفته ما که ژنرال‌های مضطرب آمریکایی را به اعجاب واداشته و قدرت جبهه مقاومت نمی‌بود، اروپا و آمریکا حاضر بودند با شما پشت میز مذاکره بنشینند و طرح خائنانه مذاکره برای مذاکره را اجرا کنند و نتیجه مذاکره هم تقریباً هیچ باشد!

میدان، پر کردن آب‌سنگین اراک را خرج دیپلماسی شما کرد، آیا توقع داشتید که کل نظام را خرج دیپلماسی شما کنند تا به‌راحتی در خیابان‌های تهران با کری جانت، قدم بزنید؟!

آقای ظریف! چه طور به خود اجازه می‌دهید باافتخار بگوئید: «کری با اسم کوچک (جواد) مرا صدا می‌زد؟» آیا افتخار خلق کردید که با کری لنگ‌دراز در خیابان‌های وین به‌عنوان وزیر امور خارجه یک کشور انقلابی، پرسه زدید؟!

آیا کلمات را با دقت انتخاب می‌کنید و می‌گویید: «اشغال سفارت آمریکا توسط ایران خیانت بود؟!» آیا انتخابِ این کلماتِ با دقت، خیانت به امام عزیز نبود که فرمود: «گرفتن سفارت آمریکا انقلاب دوم بود؟» متأسفانه توقف شما در آمریکا ذائقه فکری شمارا عوض کرده و حق تابعیت به آمریکا را ادا می‌کنید و از سویدای دل قائل به کدخدایی آمریکا هستید!

چگونه به خود اجازه می‌دهید از دری اصفهانی جاسوس مذاکره‌کننده که نیروهای امنیتی او را به دام انداختند تعریف و تمجید کنید؟! آیا ایشان را جاسوس نمی‌دانید یا قبح جاسوسی رفته است!

اگر کلمات را با دقت انتخاب می‌کنید! چگونه فهم عمومی مردم ایران را پایین می‌گیرید و می‌گویید ما در مذاکره در مقابل هفت نفر بودیم و می‌بایست توافق بر اساس یک هفت باشد؛ و چون موفق به توافق هفت به یک نمی‌شوید رقبای آمریکا (روسیه و دشمنان آمریکا (شهید حاج قاسم)) را زیر سؤال می‌برید.

آقای ظریف! چگونه به خود اجازه می‌دهید به آمریکایی‌ها بگویید که اگر ما در مذاکره چیز دندان‌گیری نداشته باشیم، اصلاح‌طلب‌ها شکست می‌خورند؟! چرا می‌خواهید با طناب پوسیده آمریکا عده بیشتری را به چاه ویل بیندازید؟ آیا عبرت نگرفته‌اید که آمریکایی‌ها مثل سنگ استنجا از دوستانش استفاده می‌کند؟

شما چرا جواب کیان تاج‌بخش، فتنه‌گر ۸۸ را ندادید که گفت: «خاتمی و عطریان فر با هماهنگی آقای ظریف دو بار به ملاقات جورج سوروس طراح انقلاب‌های رنگی رفتند؟»

آیا پیش جرج سوروس رفتید که آبروی امام و به قول خودت مولایت امام خامنه‌ای و خون شهدا را حفظ کنید؟

آقای ظریف! در رابطه با ارتباط مشکوک با «گروه بین‌المللی بحران» و «نایاک» که بخش مهمی از نهادهای نظارتی نظام، تذکر دادند چه جوابی دارید؟ آیا نمی‌دانید این مراکز با اعضای نشان‌دار صهیونیست از قبیل جورح سوروس و شیمان پرز ارتباط روشن و اعلام‌شده‌ای دارند؟! یا باافتخار ارتباط خود را حفظ کرده‌اید.

حتماً خوانده‌اید و به آن افتخار می‌کنید که « تریتا پارسی » از اعضای نایاک در کتاب خاطراتش می‌نویسد که هرگز برای او سخت نبوده که در دوران مذاکرات، با محمدجواد ظریف گفت‌وگوهای طولانی‌مدت خصوصی، در محل هتل اقامت وی داشته‌ایم.

آیا با رواج این فایل صوتی کذایی می‌خواستی به خیال خام خود ترور شخصی حاج قاسم عزیز را با ترور شخصیتی کامل کنید؟! و میزان محبوبیت ایشان را از ۹۰ درصد پایین بیاورید باید امثال شما بدانند که شهید حاج قاسم نور خدایی است که با پف امثال شما خاموش نخواهد شد.

آقای ظریف! تو در پیشگاه امت شهیدپرور، مردودی‌ات هویدا شد ولی نمره قبولی را از پمپئو وزیر امور خارجه سابق آمریکا گرفتید که بعد از رواج فایل صوتی گفتند: «ترور {شهادت} سلیمانی توسط دولت ما تأثیر گسترده‌ای بر ایران و خاورمیانه داشته است…اگر حرف مرا قبول ندارید از ظریف بپرسید».

آری!«متاع کفر و دین بی‌مشتری نیست/گروهی این، گروهی آن پسندند»

انتهای پیام/

  • نویسنده : محمدکرم ساعدپور؛ تحلیلگر مسائل سیاسی و بین الملل