حاجی وند نوشت: انتخابات از نظر دینی تکلیف شرعی است، زیرا حداقل به مدت ۴ سال تصمیم‌گیری و تصمیم سازی سیاسی، اقتصادی و منافع ملی کشور که در آینده‌ خود، فرزندان و کل جامعه تأثیرگذار است را باید به دست شخصی بدهیم که اصلح باشد.

به گزارش ازناخبر به نقل از سفیرافلاک، انتخاب و انتخابات ازجمله حقوق اولیه، اجتماعی و مسلمی است که هر فردی باید در جامعه‌ای که زندگی می‌کند از آن برخوردار باشد، حال اگر هر انسانی بنا به هر دلیلی حق انتخاب را از خود بگیرد قطعاً به خود ظلم کرده و خود را از حقوق اجتماعی و انسانی محروم کرده است.

همچنین انتخابات ازنظر دینی تکلیف شرعی است، چرا؟ چون حداقل به مدت ۴ سال تصمیم‌گیری و تصمیم سازی سیاسی، اقتصادی و منافع ملی کشور که در آینده‌ خود، فرزندان و کل جامعه تأثیرگذار است را باید به دست شخصی بدهیم که اصلح باشد.

در باب اهمیت مشارکت در انتخابات، مقام معظم رهبری در بیاناتی انتخابات را برای کشور و ملت، فرصتی بسیار بزرگ و برای دشمنان تهدید خواندند و عنوان کردند «برگزاری پرشور انتخابات و حضور همگانی مردم در پای صندوق‌های رأی، تضمین کننده امنیت کشور خواهد بود زیرا دشمنان از پشتوانه مردمی نظام بیش از امکانات تسلیحاتی آن هراس دارند.»

باید در نظر داشته باشیم در علوم سیاسی و نظریه دموکراسی انتخابات رکن مهم دموکراسی یعنی مشارکت مردم در امور مهم و سرنوشت‌ساز کشور است.

در استان لرستان باوجود تمامی ظرفیت‌ها در بخش‌های متنوع کشاورزی، دامپروری، صنعت، صنایع‌دستی و گردشگری و… فرصت آبادانی فراهم است و تنها با انتخاب برنامه ریزان و مدیران جهادی و انقلابی در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای شهر و روستاها، احیای صددرصدی ظرفیت‌ها و برون‌رفت از مشکلات و چالش‌ها حاصل می‌شود.

پس بیاییم با انتخاب اصلح لرستانی آباد بسازیم.

انتهای پیام/

  • نویسنده : ابوذر حاجی وند؛ کنشگر اجتماعی و سیاسی در فضای مجازی