ساعد پور در واکنش به سخنان لاریجانی پس از ثبت‌نام در سیزدهمین دوره ریاست جمهوری، نوشت: آقای لاریجانی! به آراء و افکار سیاسی و عقیدتی شهید مطهری برگردید که تنفر عجیبی از کسانی داشت که برای رسیدن به هدف از هر وسیله‌ای استفاده می‌کردند.

به گزارش ازناخبر به نقل از سفیر افلاک، آقای سرتیپ علی لاریجانی! از جریان نام‌نویسی ریاست جمهوری و شائبه اجاره‌ای آن سرتیپ دائم الصوم و اعلان برائت از مدیریت نظامی‌گری و دادگاهی شما بسیار متعجب و متأسف شدم که گفته‌اید: «حوزه اقتصاد، پادگان و دادگاه نیست که با زور مشکلات کشور را بتوان حل کرد»؛ آقای لاریجانی شما در حوزه پاسداری هم سابقه درخشانی نداشتید.

درزمانی که پاسداران جان‌برکف از کشته پشته می‌ساختند و تنشان در مقابل تانک‌ها می‌ایستاد تو در کارهای ستادی آن‌هم در تهران مشغول فراگیری فلسفه بودید و می‌خواستید تعداد دندان دردهان اسب را بافکر فلسفی حل کنید.

الآن که این مردم مظلوم گرفتار مدیریت ۸ ساله شما و دیگران شده‌اند و تورم ۶۰۰ درصدی را تجربه می‌کنند، خِرّیت علم اقتصاد آدام اسمیتی شده و باید مادر مارک زبل نگون‌بخت، دست بچه‌اش را بگیرد و گوشش را به دستان قدرتمند شما بسپارد تا درس مدیریت از آن استاد مدرسه ندیده بیاموزد؛ بله ما به‌حق قائلیم، تعداد دندان‌های اسب اقتصاد بافکر فلسفی و هنر سینمایی شما حل نخواهد شد.

آقای لاریجانی! گفتمان اجاره‌ای دیگر جواب نمی‌دهد؛ خوب است که با همان گفتمان صداوسیمایی‌ات که در مقابل ۲ خردادی‌ها ایستاده بودید، با مردم صحبت کنید؛ لابد در جریان نیستید که مردم، به‌حق شما و دولت آقای روحانی را با یک‌چشم نگاه و با یک فکر تحلیل و در یک لیست، کارنامه صادر می‌کنند و دو طرف قاعده بازی از کاندیدای اجاره‌ای خسته شده‌اند و به گمانم شانسی هم در این زمینه نداشته باشید و می‌طلبد که به تفکر فلسفی و هنری خود بپردازید؛ چون بازار رحم اجاره‌ای رو به کساد گراییده است.

آقای لاریجانی! به آراء و افکار سیاسی و عقیدتی شهید مطهری برگردید که تنفر عجیبی از کسانی داشت که برای رسیدن به هدف از هر وسیله‌ای استفاده می‌کردند.

آری! هدف وسیله را توجیه نمی‌کند؛ باید چهره منفور معاویه عبرت‌آموز باشد که برای رسیدن به هدف، نظامی و قاضی سرافرازی مثل علی(ع) را با دستگاه تبلیغاتی منحوس خود از سر زبان‌ها انداختند به‌طوری‌که بالای منابر آن حضرت را سبّ می‌کردند، ولی الآن خود مورد لعن و نفرین مردم‌اند.

باید آن پاسدار پُست دار بداند الآن مبارزه با فساد که طبری کذایی شما سردم دارش بود حرف اول را می‌زند و قلب تک‌تک ایرانی‌های عزیز، قبر شهید سلیمانی است.

حتماً در جریان نیستید که مردم به فطرت ساده زیستی برگشته و دیگر تفریح با هلی‌کوپتر بیت‌المال به طالقان سرسبز را برنمی‌تابند و از مدیریت قجری پرهزینه به‌شدت متنفرند.

آقای لاریجانی! مدیریت باز و به‌اصطلاح اُپن شما، باعث شد که نماینده‌های تحت امرت، دچار فساد شوند، به‌طوری‌که شورای محترم نگهبان، آن‌ها را رد کردند؛ باید در پیشگاه ملت جواب پس بدهید که چرا از آن منابع انسانی، خوب مدیریت نکردید تا آن آبروریزی به بار آمد؟!

آقای لاریجانی! معلوم است که در ایجاد درست کردن دوگانه-که شگرد کسانی است که رحم اجاره‌ای را به‌زعم شما خواستارند- تبحّر ندارید! به خاطر اینکه الآن مردم، به‌حق دریافته‌اند که فلسفه‌بافی و باد به غبغب انداختن حلال مشکل آن‌ها نیست و باید برنامه‌های دقیق را با قاطعیت اجرا کرد.

آقای لاریجانی! هنر شما در اداره مجلس و هماهنگی صددرصد با آقای رئیس‌جمهور، به نمایش گذاشته شد و خروجی آن برای مردم روشن است.

برادر پاسدار فیلسوف هنرمند، همان‌طوری که ذکر شد، معلوم نیست که جریان مورد طمع، رحم اجاره‌ای را بپذیرند لذا می‌طلبد روحیه‌ پاسداری خود را بیش‌ازپیش زیر سؤال نبرید و مسئولینی که اعتماد مردم را زیاد کرده‌اند، نکوبید! و عینک بدبینی اجاره‌ای را بردار تا هم‌رزمان پاسدار و مسئولین غیرتی ضد فساد را، به‌خوبی ببینید!

«پیش چشمت داشتی شیشه کبود/ زان سبب عالم کبودت می‌نمود»

انتهای پیام/

  • نویسنده : محمدکرم ساعدپور؛ تحلیلگر مسائل سیاسی و بین الملل