ثمینی گفت: به دلیل ممنوع بودن تجمع در ایام کرونا، فضای مجازی، بهترین گزینه برای تبلیغات کاندیداها در شرایط فعلی است.

به گزارش ازناخبر، محمود ثمینی در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه هر گونه تبلیغات کاندیداها که منجر به تجمع شود، تخلف بوده و مطابق با قانون برخورد صورت می پذیرد، اظهار داشت: موعد تبلیغات کاندیداها هنوز شروع نشده و هر گونه تبلیغات به شکل رسمی تخلف محسوب می شود و با توجه به شرایط استان به لحاظ بیماری کرونا و وضعیت رنگ بندی شهرها، کاندیداها نسبت به رعایت دستورالعمل های بهداشتی اهتمام ویژه داشته باشند.

وی با بیان اینکه آخرین وضعیت تایید صلاحیت شدگان شوراهای اسلامی از طرف هیئت نظارت استان اعلام شده است، افزود: در شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت استان مانند خرم‌آباد و بروجرد، برای کاندیداهای تایید صلاحیت نشده که شرایط قانونی را دارند یک فرصت اعتراض به موضوع رد صلاحیت خود در هیئت مرکزی نظارت اختصاص یافته است.

رئیس‌ ستاد انتخابات استان با اشاره به اعلام اسامی کاندیداها عنوان کرد: تا زمانی که به طور قطع این افراد مشخص نشوند اسامی نهایی تایید یا رد صلاحیت شدگان معرفی نخواهند شد و در صورت اعلام قطعی، فهرست اسامی توسط فرمانداری ها اطلاع رسانی خواهد شد.

ثمینی خاطرنشان کرد: ایجاد هرگونه تجمع حتی در زمان قانونی تبلیغات توسط کاندیداها قطعا ممنوع خواهد بود و در صورت وقوع تخلف احتمالی برخوردهای قانونی صورت می پذیرد.

وی فضای مجازی را بهترین گزینه برای تبلیغات کاندیداها در شرایط فعلی عنوان کرد و گفت: کاندیداها فعالیت های سیاسی خود را برای برگزاری پرشور انتخابات و افزایش مشارکت مردم با بهره گیری از ظرفیت فضای مجازی برنامه ریزی کنند.

رئیس ستاد انتخابات لرستان با اشاره به رای اولیها برای حضور در انتخابات اظهار داشت: پس از اعلام سازمان آمار کشور و لحاظ شرایط سنی برای رای دهندگان، این موضوع برای حضور رای اولی ها در انتخابات اطلاع رسانی خواهد شد.

انتهای پیام/