ساعدپور نوشت: مردم به آینده امیدوارند و با یک انتخابات هدفمند تجدیدقوا خواهند کرد و نرخ مشارکت سیاسی را بالا و گام بلندی برای اجرای گام دوم انقلاب اسلامی بر خواهند داشت و ایران عزیز را بیمه و قوی تر خواهند کرد.

 به گزارش ازناخبر به نقل از سفیرافلاک، قبل از اینکه به علت‌های نرمش بپردازیم، مؤلفه‌های قدرت انقلاب اسلامی را یادآور می‌شویم که ایران را قدرتمند کرده است؛ مؤلفه‌های قدرت که به‌عنوان علل محدثه انقلاب اسلامی معروف‌اند، عبارت‌اند از: مکتب، رهبری، مردم و سایر مؤلفه‌ها شامل عمق و عقبه سرزمینی وسیع، موقعیت خاص راهبردی و ژئوپلوتیکی، منابع مهم انسانی، منابع روزمینی و زیرزمینی، نیروهای مسلح و سلاح‌های مدرن و فوق پیشرفته، روحیه جهادی و شهادت‌طلبی و… در اینجا برای جلوگیری از اطاله کلام مختصری از قدرت نرم جمهوری اسلامی را باهم مرور می‌کنیم.

اولین مؤلفه قدرت نرم جمهوری اسلامی مذهب است؛ مذهب با دو عنصر محرک عاشورا و نهضت انتظار انسان‌های هر عصر را به قیام دعوت می‌کند و رهبران الهی که ایدئولوگ مذهبند، طلایه‌دار این قیام جهانی‌اند و مردم را به مبارزه همه‌جانبه دعوت می‌کنند و مردم شهادت‌طلب با مبارزات خستگی‌ناپذیر خود ضلع سوم این قدرت را تکمیل می‌کنند.

 بنابراین علل محدثه و مبقیه انقلاب اسلامی این سه ضلع است که تاکنون حماسه‌ها آفریده است و مردم نقش بی‌بدیل خود را در جهت پیروی از رهبری الهی به رخ جهانیان کشیده و این است که رهبر معظم، امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) خطاب به مردم می‌فرمایند: «ما باید تلاش کنیم ایران را قوی کنیم، کشوری که دشمنی‌های زیاده خواهان را می‌بیند باید خودش را قوی کند»؛ بر این اساس اقتصاد مقاومتی در دستور کار قرار گرفت ولی متأسفانه در اجرای آن اهمال شد ولی اجرای نیم‌بند آن مارا به خودکفائی بنزین و… رساند.

مردم عزیز به‌خوبی واقفند در هرجایی که نفوذ خودباخته‌ها بوده است ما عدم الفتح داشته‌ایم؛ می‌طلبد بار دیگر حماسه‌ای پرشور و امیدآفرین در قالب حضور حداکثری در پای صندوق‌های رأی بر جریده تاریخ خلق کنیم و با انتخاب اصلح دشمنان خود را سرهای خود بنشانیم.

تاکنون حضور درصحنه‌های سرنوشت‌ساز مردم، باعث شده که دشمنان قسم‌خورده، آن‌ها را باور کنند و اگر آن نرمش ظاهری از غرب دیده می‌شود به عللی است که یکی از علت‌های آن‌که باید علت‌العلل نامید، تبعیت مردم مسلمان از رهبر معظم انقلاب اسلامی است که به‌اختصار علل این نرمش را یادآور می‌شویم:

۱-مقاومت بی‌نظیر مردم ایران در مقابل تحریم‌ها: هدف از تحریم‌های شکننده به ستوه آوردن مردم و ایستادن و چنگ زدن آن‌ها به روی نظام بود. لذا وقتی‌که تحریم‌ها را به اوج رساندند پادوهای وطن‌فروش داخلی و خارجی بارها و بارها فراخوان دادند ولی مردم بلوغ سیاسی خود را به دنیا ثابت کردند و وقعی به فراخوان‌های لس‌آنجلسی ندادند.

۲-دور زدن تحریم‌ها و رشد تولید ملی به برکت اقتصاد مقاومتی: از وقتی‌که کره‌ای‌ها تولید لوازم‌خانگی در ایران را ترک کردند، مهندسین جوان ما بهتر از آن‌ها تولیدات خانگی را روزافزون کردند و…

۳-رویکرد ایران به شرق در قالب همکاری‌های هدفمند با روسیه و «سند همکاری ۲۵ ساله ایران و چین» که یکی از خروجی‌ها آن معاملات تجاری با پول دو طرف است، غربی‌ها را از سلاح تحریم خلع ید کرده است؛ و آن‌ها را سراسیمه کرده و احتمالاً آب‌نبات هائی کودک گول‌زن هم به‌سوی ایران دراز کنند ولی مردم با بصیرت می‌دانند که گربه عابد نشده است.

۴-یکی از اهداف نرمش غربی‌ها حفظ کردن غرب باخته‌ها در قدرت است. متأسفانه آقای ظریف وزیر امور خارجه علناً به آن‌ها گفت: اگر در برجام چیزی دستمان را نگیرد قافیه را باخته‌ایم؛ البته این آب‌نبات‌های گول زنک، مردم آگاه را گول نمی‌زند و نتیجه برجام کماکان هیچ است.

۵-غربی‌ها به خیال خام خود می‌خواهند با این آب‌نبات‌های گول زنک دوگانه سازش_گشایش را جا بیندازند. ولی مردم عزیز غیرتی ما در جریان هستند که طی هشت سال سازش غرب باورها گشایش ندیدند هیچ، به خاطر اینکه آب خوردن ما را به برجام گره زدند در مضیقه شدید قرارگرفته‌اند.

 این مردم حامل کوله باری از تجربه‌های سیاسی هستند و دقیقاً در جریان‌اند که ایام جنگ تحمیلی درحالی‌که مستقیماً با دو ابرقدرت درگیر بودیم و ضدانقلاب هم به‌عنوان ستون پنجم نقش ایفا می‌کرد چون مسئولین ما متکی به داشته‌های خود بودند مملکت به‌خوبی اداره می‌شد. ولی الآن که شاخص‌های مختلف نشان می‌دهد که کشور ایران به قول کوینگ، اقتصاددان بانک جهانی به ثبات اقتصادی می‌رسد به خاطر غرب باوری عده‌ای که خود را به غرب سنجاق کرده و روی پای خود قرار ندارند در مضیقه اقتصادی قرارگرفته‌اند. تجربه اقتضاء می‌کند که چرخه مدیریت برای نیروهای جهادی و انقلابی باز شود تا مردم نفس تازه‌ای بکشند و هیچ مانع و اراده‌ای در مقابل مبارزه با فساد نباشد و این با انتخابات حداکثری و انتخاب اصلح میسر است. به فرموده مقام معظم رهبری، امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی): «انتخابات تزریق خون تازه در کالبد جمهوری اسلامی است، تجدیدقوا و تجدید نیرو برای ملت است…انتخابات یعنی این، یعنی یک روح جدید، یک خون تازه و یک‌نفس نو به کشور و به ملت و به مردم دادن، انتخابات این است.»

به کوری چشم دشمنان، مردم به آینده امیدوارند و با یک انتخابات هدفمند تجدیدقوا خواهند کرد و نرخ مشارکت سیاسی را بالا و گام بلندی برای اجرای گام دوم انقلاب اسلامی بر خواهند داشت و ایران عزیز را بیمه خواهند کرد و تا روز انتخابات، یک‌چشم به آدرس غلط دادن‌ها و یک‌چشم به صندوق‌های رأی خواهند داشت و بار دیگر دنیا را به اعجاب وادار خواهند کرد.

انتهای پیام/

  • نویسنده : محمدکرم ساعدپور؛ تحلیلگر مسائل سیاسی و بین الملل