رشیدی گفت: همزمان با سوم خرداد 60 عنوان برنامه در استان اجرا می شود که برگزاری رژه موتوری نیروهای مسلح یکی از این برنامه ها می باشد.

به گزارش ازناخبر سرهنگ محسن رشیدی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: همزمان با سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر بیش از ۶۰ عنوان برنامه در استان برگزار خواهد شد که یکی از برنامه ها، برگزاری همایشی در گلزار شهدای استان است، پس از برگزاری این همایش غبار روبی گلزار شهدا نیز انجام خواهد شد.

وی افزود: در عملیات آزادسازی خرمشهر، ۳۰ نفر دانشجوی لرستانی به همراه استاد خود در عملیات آزادسازی حضور داشتند که از این تعداد پنج نفر به فیض شهادت می رسند، در این راستا مستندی از این حضور و جانفشانی این تیم دانشجویی در دانشکده علامه طباطبایی ارائه می گردد و کتاب این حماسه آماده رونمایی می شود.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس لرستان تصریح کرد: در روز سوم خرداد در همه میادین شهر، سرودهای حماسی و ویژه آزادسازی خرمشهر اجرا خواهد شد.

رشیدی عنوان کرد: در این روز رژه موتوری نیروی مسلح برگزار خواهد شد، همچنین تجلیل از رزمندگان عملیات حاج عمران و بیت المقدس و تجلیل از خانواده های شهدا نیز در دستور کار قرار دارد.

وی از رونمایی کتاب صحیفه سرخ خبر داد و گفت: تاکنون ۱۵۰۰ وصیت نامه شهدا جمع آوری و در قالب سه جلد کتاب با عنوان صحیفه سرخ چاپ شده که در این روز رونمایی خواهد شد، علاوه بر این نیز از ۱۱ جلد کتاب دفاع مقدس نیز رونمایی می شود.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس لرستان با اشاره به توزیع بسته های معیشتی در سوم خرداد تصریح کرد: حدود هزار و ۷۰۰ بسته معیشتی به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر تهیه و در بین نیازمندان استان توزیع خواهد شد.

رشیدی با اشاره به تولید محتوا در شبکه شاد بیان کرد: تهیه محتوا با این محوریت در شبکه شاد در دستور کار قرار دارد که کلیپ هایی یک دقیقه ای تهیه و در شبکه شاد برای دانش آموزان پخش خواهد شد.

انتهای پیام/