خادمی گفت: ۱۰۱ هزار واکسن وارد استان شده که تاکنون حدود ۹۰ هزار مورد واکسیناسیون انجام شده است.

به گزارش ازناخبر سید موسی خادمی در جلسه ستاد کرونا اظهار داشت: گزارش های ارائه شده حکایت از روند نزولی بیماری و افول پیک چهارم کرونا در کشور دارد و در لرستان نیز وضعیت به خوبی مدیریت می شود.

وی افزود: تعداد بستری ها، مبتلایان و به تبع آن مرگ ناشی از کرونا در استان به خوبی کاهش پیدا کرده که البته جرقه هایی در برخی استان‌های جنوبی کشور از وجود ویروس جهش یافته جدید گزارش شده که به نوعی اعلام خطر به حساب می آید و نیازمند هوشیاری بیشتر است.

استاندار لرستان تصریح کرد: علیرغم روند مناسب بیماری باید در نظر داشت با توجه به سابقه صعودی و نزولی کرونا در گذشته، هر لحظه احتمال وقوع پیک جدیدی وجود دارد که برای جلوگیری از آن بهتر است با پرهیز از عادی انگاری شرایط، رعایت دستورالعمل های بهداشتی مانند استفاده از ماسک، عدم ایجاد تجمع و رعایت فاصله گذاری اجتماعی سرلوحه امور باشد.

خادمی عنوان کرد: واکسیناسیون از اقدامات خوبی است که در لرستان متناظر با سایر نقاط کشور در حال انجام است و می تواند به نوعی در زمینه جلوگیری از رشد بیماری کمک کند.

وی با اشاره به اینکه تاکنون ۱۰۱ هزار واکسن وارد لرستان و با تلاش کادر درمان تاکنون حدود ۹۰ هزار واکسن به واجدین شرایط تزریق شده است، تاکید کرد: از افراد بالای ۷۰ سال می خواهیم در صورتی که تاکنون واکسن خود را تزریق نکرده اند نسبت به ثبت نام و مراجعه به مراکز درمانی تعیین شده برای انجام واکسیناسیون اقدام کنند و در صورت وجود مشکل، مراتب را به استانداری و دانشگاه علوم پزشکی جهت رفع آن گزارش دهند.

استاندار لرستان خاطرنشان کرد: در رابطه با تعطیلات هفته آتی با تصمیم ستاد ملی مقرر شد از چهارشنبه آینده تا روز دوشنبه بعد از آن هرگونه عبور و مرور به استان های دیگر ممنوع باشد و در صورت مشاهده، جرائم تعیین شده برای افراد خاطی اعمال خواهد شد.

انتهای پیام/