مناجات و فرازهایی از وصیت نامه شهید مجتبی آدینه وند را در متن خبر بخوانید.


به گزارش ازناخبر ، رزمندگان هشت سال دفاع مقدس راه مکتب پر افتخار اسلام را با فداکاری و ایثار طی کرده و سعادت و پیروزی را برای ایران اسلامی رقم زدند، شقایق‌های در خون تپیده‌ای که با نثار خون و جان به پیشگاه اقدس حق‌تعالی بندگی مخلصانه خود را به اثبات رساندند.

عزم و اراده راسخ دلاورمردان ایران اسلامی را نمی‌توان با سنجش‌های بشری و انگیزه‌های مادی ارزیابی کرد بلکه پاداش ترفیع مجاهدان فی سبیل الله جنت رضوان است، مرغان ملکوتی که جنت فردوس فرش قدوم آنهاست.

مناجات‌هایی از شهید مجتبی آدینه وند

خداوندا! ما را یاری فرما که عقل ما از قرآن بهره‌ای ببرد یک‌لحظه مرا به خودم وامگذار چون وقتی به یاد تو نیستم همیشه در غفلت هستم و گناهانی را مرتکب می‌شوم که نمی‌دانم نه یاد خدائی و نه یاد آخرت و نه اراده خیر و اقبال به بهشت و نمی‌دانم دلم کجاست همیشه به امور دنیایی فکر کرده و سرگرم هستم و از همه بدتر درخطر صید شیطانم.
خدایا! بااینکه می‌دانم اجل آمدنی است اما غافلم.
بارالها! ما را یاری فرما از طریق خدمت‌های بزرگ به آئین پاکت و به بندگانت صفحات عمر خود را با خطوط زرینی که نمایانگر رضای توست رقم زنیم و سرانجام به فیض شهادت درراه تو نائل گردیم و در آغوش رحمتت جای‌گیریم.
بارالها! به ما ایمانی بده که با خودمان ببریم آن ایمانی که همیشه بوده و در قلبمان جا گرفته
بارالها! تو را سپاس می‌کنیم که ابتدای کار ما را باسعادت شروع کنی و به شهادت و فداکاری پایان‌دهی.
بارالها! نفسم را به تیغ معرفتت بکش و سلوک طریقت را برایم سهل کن
بارالها! در این دنیا گناه کردم مرا پوشاندی و در میان مردم روسیاهم نکردی.
الا ای رب اعلای من! خود ناریم لکن در میان نوریان جبهه فریاد برمی‌آورم که یا ستارالعیوب به مقام ایشان گناهانم را در آن سرای نیز بپوشان.

فرازهایی از وصیت نامه شهید مجتبی آدینه وند

عنقریب بانگ جرس کاروان بسیجیان در کربلای منتظر طنین انداز می شود که الها مگر پیرمان پایان این غربت را در این سال نوید داده است خوشا بحال کسانیکه با قدمهای سهمگین خود مجرای تحقق این حرکت شدند و لب برگونه های سرخ پیروزی زدند حال درباره دو ارمان که سالهاست برای دستیابی به آنها خود را اماده کرده ام قدری می نویسم تا نماینگر روشنائی حرکتم باشد همانطور که می دانید هدف نهائی آدمی این است که در راستای تکلیف خداوندی که بر دوش او نهاده شده موجبات تسهیل این راه بی انتها را فراهم آورد تا به لقای پروردگار برسد همچنانکه از آیات و روایات اسلامی بر می آید شهادت بر تارک این اسباب تکامل درخشندگی دیگری دارد و حماسه دیگر.
گوئی با پذیرفتن شهادت جهش از انچه هستی بسوی آنچه باید باشی را به تو ارزانی می بخشد لذا این جاست که مجاهد راستین و طالب وصال پروردگار برای عبور از آنچه هست کالبد خالی خود را نردبان سیر به طرف او قرار می دهد که از رصدگاه خونینش وعده نظر به جلوه معبود دریافت کرده.
آری عزیزانم اگر می خواهید بدانیم حقیقت کدامست و نهایت لذتش چیست باید از مدخلی عبور کنیم که خوبترین خوبان عالم امکان از آن عبور کردند و اینک جاذبه این حقیقت همه طالبان را بطرف حماسه خود می خواند.
معشوق صلای وصال داده است اگر عاشقید شرط عشق را به جا آورید والا با امیدهای کاذب خود را قانع نکنید بدانید رجز خوانی در پشت میدانهای نبرد بدرد نمی خورد و افسوس بر از دست دادن چنان لیاقتی سودی در بر نخواهد داشت همیشه مدخل شهادت باز نیست که با بهترین مرگ به دیدار خداوند رفت،چه بسا دفتر شهادت بسته شود و منتظران کوی دوست در غم چنین مرگ شریفی به نظاره بایستند.
شکر و سپاس خدای را که در عصری لباس هستی بر اندامم پوشانید که زیباترین هستی شناس ،امام امت را راهنمای کاروان خود دیدم و از نعمت وجودش روشن ترین راه را یافتم براستی شکر این شکر را جز با فدا شدن نمی توان ادا کرد

انتهای پیام/