ثمینی با اشاره به آخرین نتیجه بررسی صلاحیت داوطلبان شوراهای اسلامی شهر و روستا، گفت: اسامی نهایی تایید صلاحیت شدگان تا ۱۶ خرداد اعلام می شود.

به گزارش ازناخبر به نقل از سفیرافلاک محمود ثمینی در جلسه ستاد انتخابات استان لرستان اظهار داشت: لازم است در روز انتخابات از ورود و خروج افراد متفرقه به فرمانداری‌ها جلوگیری و هرگونه تردد فقط با کارت شناسایی معتبر انجام شود.

وی افزود: روند پیگیری و اختصاص سهمیه واکسن توسط وزارت کشور در دستور کار است و تزریق واکسن کرونا برای عوامل اجرایی شعبات اخذ رای در حال پیگیری است.

رئیس ستاد انتخابات لرستان از ممنوعیت هرگونه جابجایی شعب اخذ رای در روز انتخابات به جز در موارد امنیتی خبر داد و گفت: فرمانداران در شعبات اخذ رای الکترونیکی، پیش بینی تعرفه اخذ رای را داشته باشند که در صورت هرگونه مشکل احتمالی و خروج سیستم از شبکه، ادامه کار رای گیری به صورت دستی انجام شود و به منظور جلوگیری از ازدحام جمعیت در شعبه های پر جمعیت اخذ رای می توان تعداد شعبات را در اماکنی که دارای وسعت بیشتری می باشد، افزایش داد.

ثمینی با اشاره به آخرین نتیجه بررسی صلاحیت داوطلبان شوراهای اسلامی شهر و روستا خاطرنشان کرد: مطابق برنامه تنظیمی، نتیجه نهایی صلاحیت داوطلبان شوراهای اسلامی تا ۱۵ خرداد توسط شورای مرکزی نظارت به وزارت کشور اعلام و به محض ابلاغ به ستاد انتخابات استانها به فرمانداریها ابلاغ و اسامی نهایی توسط فرمانداران درمهلت قانونی منتشرو اعلام خواهد شد.

وی با اشاره به ضرورت رعایت کامل پروتکل های بهداشتی در روز انتخابات، بر ضرورت معرفی رابط بهداشتی توسط فرمانداران به ستاد مرکزی و ارائه آموزش‌های لازم برای حضور در شعبه در روز اخذ رای تاکید کرد و گفت: باتوجه به مصوبه ستاد ملی کرونا رای گیری انتخابات از ساعت ۷ صبح روز ۲۸ خرداد آغاز و درصورت حضور مردم در شعبات اخذ رای تا ساعت ۲ بامداد روز شنبه ادامه خواهد یافت.

انتهای پیام/