محمد لک رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ازنا گفت: اصحاب رسانه با ایجاد فضای مناسبی بایددرصدد مشارکت حداکثری مردم در انتخابات شوند.

محمد لک رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ازنا در گفتگو با ازناخبر ، اظهارداشت : ملت بزرگ ما در یک آزمون بزرگ و در آستانه دوره حساس و تعیین‌کننده انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی قرار دارد؛ انتخاباتی که اهمیت و تأثیر آن به لحاظ «مسائل داخلی»، «موقعیت جهانی» و «حساسیت‌های بین‌المللی» به مراتب از گذشته، فراتر و گسترده‌تر است و بدون تردید چنانچه نامزدهای انتخابات بر اساس اصول و معیارهای ارزشمند امام خامنه‌ای مدظله العالی رهبر معظم انقلاب اسلامی از صندوق‌های آرای سرنوشت‌ساز ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ سر برآورده و طلوع نمایند،  پیامدهای مثبت، سازنده و راهگشایی در ابعاد ذیل خواهد داشت:ایجاد وحدت، همبستگی و همدلی در نظام جمهوری اسلامی ایران

 • جلوگیری از تشنج، دوقطبی و چندگونگی جامعه
 • افزایش امید در مردم
 • بالا رفتن اقتدار و کارآیی نظام
 • و بالاخره مأیوس و دلسرد شدن استکبار جهانی

همچنین براساس مطالعات بررسی‌ها و تجربیات گرانسنگ گذشته راهکارهای زیر برای افزایش حداکثری حضور مردم در انتخابات مجلس شورای اسلامی ارائه می‌گردد. 

– برگزاری انتخاب سالم و  در چارچوب شفافیت قانون و ضوابط مورد قبول.

 • ارتقای امید به نقش آرای مردم در انتخابات.
 • فعال نمودن و مشارکت همه جانبه گروه‌های مرجع سالم و مورد اعتماد مردم.
 • وحدت، همدلی و اتفاق‌نظر در مشارکت همه‌جانبه مردم.
 • اطلاع‌رسانی به موقع به افکارعمومی و پاسخگویی به سؤالات، تردیدها و شبهات
 • ارائه برنامه‌های مدون، روزآمد و کارآمد به وسیله جریانات سیاسی و نامزدهای انتخابات.

-اهتمام منصفانه مردم برای تعیین نماینده اصلح

-اجتناب از تخریب، تهمت، تحقیر و افتراء و افشای اسرار مخفی نامزدهای انتخاباتی در رسانه‌های گروهی، سایت‌های اینترنتی و مجالس.

 • پرهیز نامزدهای انتخابات از زیر سلطه و وابستگی به صاحبان قدرت و ثروت.
 • کنترل احساسات و عواطف اعضای ستاد انتخابات، هواداران و دفاتر انتخاباتی نامزدها از شایعه‌پراکنی، نسبت‌های ناروا و مسموم کردن فضای انتخابات.

محمد لک افزود :یکی از سطوح و عرصه‌های مهم مشارکت سیاسی، شرکت مردم در انتخابات است که به طور معمول تمام کشورها برای جلب مشارکت مردم شیوه ها و اقدامات مختلفی را دنبال کرده و می کنند چرا که میزان حضور مردم در پای صندوق‌های رای پیامدهای مثبت و منفی به دنبال دارد.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ازنا تاکید کرد : دشمنان دنبال تحریم انتخابات هستند، فعالان سیاسی  باید منافع کشور را در نظر  گرفته و مردم را برای حضور گسترده‌تر در انتخابات و انتخاب اصلح ترغیب کنند.
محمد لک عنوان کرد:باید ظرفیت‌های فضای مجازی برای حضور حداکثری و گسترده مردم در انتخابات به‌کار گرفته شود،

وی عنوان کرد : با توجه به این شرایط رسانه ها و فضای مجازی کانون توجهات خواهند بود؛ لذا شایسته است اصحاب رسانه با ایجاد فضای مناسبی هم در صدد مشارکت حداکثری مردم در انتخابات و هم تعیین کننده خط مشی برای مردم و کنترل کننده افکار عمومی باشند، که بی شک می توان گفت افکار عمومی امروز در دست فضای مجازی است

لک تصریح کرد: در دوره کنونی که مردم در شرایط خاص اقتصادی و معیشتی و شیوع کرونا هستند و جایگاه فضای مجازی و رسانه نیز اهمیت بسیار بیشتری پیدا کرده است، تصمیم بر آن است که بیشتر تبلیغات انتخاباتی در فضای مجازی انجام شود و دیگر شاهد تبلیغات حضوری و فیزیکی نخواهیم بود و تجمعاتی که در دوره های قبل شاهد آن بودیم قطعا وجود نخواهد داشت.

وی گفت: باید از این فضای مجازی و بستر رسانه ها به نحو احسن بهره ببریم و این ها نقاط قوت ما باشند و در این فرصت پیش رو آگاهی های عمومی را مانند آگاهی های حقوق شهروندی افزایش بدهیم.

لک یاد آورشد : همانگونه که رسانه ها با آگاهی دادن به موقع و گسترده مردم را جهت مبارزه با بیماری کرونا آشنا کردند، شایسته است که این اتحاد، همدلی و هم افزایی در انتخابات پیش رو نیز صورت پذیرد.
وی با اشاره به جایگاه و اهمیت کار رسانه افزود: خداوند در آیات متعددی در قرآن کریم می فرماید” اگر کسی برای شما خبری آورد و سخن گفت درمورد آن تحقیق کنید” و همچنین افراد را از ظن و گمان بد نهی می کند، لذا شایسته است همه ما به ویژه اصحاب رسانه مانند سابق این موارد را به خودمان متذکر شویم و بر اساس آن سخن بگوییم.

لک تصریح کرد: در دوره کنونی که مردم در شرایط خاص اقتصادی و معیشتی و شیوع کرونا هستند و جایگاه فضای مجازی و رسانه نیز اهمیت بسیار بیشتری پیدا کرده است، تصمیم بر آن است که همه تبلیغات انتخاباتی در فضای مجازی انجام شود و دیگر شاهد تبلیغات حضوری و فیزیکی مانند دوره های قبل نخواهیم بود و تجمعاتی که در دوره های قبل شاهد آن بودیم قطعا وجود نخواهد داشت.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ازنا ادامه داد:  با توجه به این شرایط رسانه ها و فضای مجازی کانون توجهات خواهند بود؛ لذا شایسته است اصحاب رسانه با ایجاد فضای مناسبی هم در صدد مشارکت حداکثری مردم در انتخابات و هم تعیین کننده خط مشی برای مردم و کنترل کننده افکار عمومی باشند، که بی شک می توان گفت افکار عمومی امروز در دست فضای مجازی است.

وی تاکید کرد: باید از این فضای مجازی و بستر رسانه ها به نحو احسن بهره ببریم و این ها نقاط قوت ما باشند و در این فرصت پیش رو آگاهی های عمومی را مانند آگاهی های حقوق شهروندی افزایش بدهیم.

امید است که از فضای تبلیغاتی انتخابات به عنوان یک فرصت بزرگ ملی برای حفظ وحدت ملی و مقابله با توطئه‌های پلید و تفرقه‌افکنانه دشمنان نظام جمهوری اسلامی ایران بهره برده و استفاده نماییم.

انتهای پیام /