ثمینی گفت: ۴۵۳ شعبه اخذ رأی تمام الکترونیک در ۴ شهرستان لرستان به تمامی امکانات مجهز شده است.

به گزارش ازناخبر به نقل از سفیر افلاک محمود ثمینی با اشاره به اینکه شرایط برای برگزاری انتخاباتی امن، سالم، بی طرفانه و قانونمند فراهم است اظهار داشت: با تمهیدات اندیشیده شده ۴۵۳ شعبه اخذ رای تمام الکترونیک در چهار شهرستان به تمامی امکانات مجهز شده اند و ضروری است تا در فرصت باقی مانده تا انتخابات با بهره‌گیری از امکانات، تلاش خود را بر افزایش مشارکت مردمی در پای صندوق های اخذ رأی متمرکز کنیم .

وی افزود: در شرایطی که دشمنان نظام تمام انرژی خود را برای دلسرد کردن مردم از انتخابات گذاشته‌اند، وظیفه داریم با حساسیت دو چندان برای مشارکت حداکثری و حضور مردم در انتخابات تلاش کنیم .

رئیس ستاد انتخابات لرستان خاطرنشان کرد: تمامی زیرساخت‌ها و بسترها به لحاظ اجرایی، فنی، عملیاتی و امنیتی با تلاش و همکاری همه جانبه دست‌اندرکاران امر برای برگزاری انتخاباتی امن، سالم، بی طرفانه و قانونمند در ۲۸ خرداد ماه به خوبی فراهم شده است .

ثمینی تصریح کرد: ناظرین، مجریان و تمامی دست اندرکاران در کمال بی طرفی، انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا را در استان برگزار کنند که بر اساس دستورالعمل اعلام شده توسط ستاد ملی مقابله با کرونا زمان رأی گیری به منظور رعایت پروتکل های بهداشتی از ساعت هفت صبح آغاز خواهد شد و تا ساعت ۲۴ ادامه پیدا می کند .

وی بیان کرد: طبق قانون انتخابات پایان مهلت تبلیغات کاندیداها تا ساعت هفت بامداد پنجشنبه ۲۷ خرداد ماه خواهد بود و از این ساعت به بعد هیچگونه فعالیت تبلیغاتی در سطح استان انجام نمی‌شود .

ثمینی گفت: به منظور رعایت مباحث بهداشتی، نکاتی در قالب دستورالعمل به فرمانداران ابلاغ شده که علاوه بر اعمال آنها باید نسبت به مستندسازی و اطلاع‌رسانی در صدا و سیما و فضای مجازی اقدام صورت پذیرد ، همچنین ضدعفونی کردن محل اخذ رأی، علامت گذاری در زمینه رعایت فاصله گذاری اجتماعی، توجه دادن به مسائل بهداشتی و رعایت بهداشت فردی و تهیه ملزومات بهداشتی در محل اخذ رأی از جمله اقداماتی است که در روز انتخابات باید اجرایی شوند .

رئیس ستاد انتخابات استان لرستان افزود: به منظور رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی، اثر انگشت درته برگ تعرفه رای با استفاده از جوهر استامپ در روز انتخابات کاملاً حذف شده و در هیچ کدام از شعب اخذ رأی حق استفاده از استامپ برای این موضوع وجود ندارد .

وی اظهار داشت: تاکنون هزار و ۱۳۱ نفر در انتخابات شوراهای اسلامی شهری در استان با هم به رقابت خواهند پرداخت و تعداد هفت هزار و ۸۲۶ نفر نیز در شوراهای روستایی کاندید هستند ، آمار واجدین شرایط رای دادن در استان یک میلیون و ۵۰۱ هزار و ۹۶۴ نفر بوده که از این تعداد ۳۳ هزار و ۸۲۵ نفر نیز رأی اولی هستند .

انتهای پیام/